skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ارسال پیامک تشکیل پرونده مالیاتی برای ۱۰۰ هزار پذیرنده پرتراکنش

۱۶ آبان ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شاپرک با ارسال پیامکی برای ۱۰۰ هزار پذیرنده پرتراکنش فاقد پرونده مالیاتی، به آنان اعلام کرد برایشان پرونده مالیاتی باز خواهد شد مگر اینکه درگاه پرداخت خود را غیر فعال کنند.

به گزارش پیوست، در متن پیامکی که برای تعدادی از صاحبان کارتخوان‌های فروشگاهی ارسال شده است به آنان اعلام شده که دستگاه کارتخوان آنان فاقد پرونده مالیاتی است و اطلاعاتشان برای باز شدن پرونده مالیاتی به سازمان امور مالیاتی ارجاع داده می‌شود.

بازشدن پرونده مالیاتی به صورت خودکار برای دارندگان درگاه‌های پرداخت اینترنتی و کارتخوان فروشگاهی از زمان اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی در دستور کار قرار گرفته بود اما به نظر می‌رسد به تازگی این طرح شکل اجرایی به خود گرفته است.

پیامک شاپرک
متن پیامک ارسال شده از سوی شاپرک برای دارندگان کارتخوان فروشگاهی

در این پیامک‌ها که از سوی شاپرک و بر اساس کدملی ثبت شده برای صاحبان کارتخوان‌ها ارسال شده است علاوه بر اینکه روی تطابق کدپستی و کدملی افراد تاکید شده، به دارنده کارتخوان نیز اعلام شده اگر علاقه‌ای به داشتن پرونده مالیاتی ندارند باید کارتخوان خود را غیر فعال کنند.

در همین پیامک‌ها کد غیرفعال‌سازی درگاه‌های پرداخت از سوی شاپرک نیز قید شده است. شاپرک با ارسال این پیامک به دارندگان کارتخوان‌ها اعلام کرده است که چه تعداد درگاه پرداخت و از سمت چه شرکت‌هایی به نام آنان وجود دارد.

به نظر می‌رسد ارسال این پیامک‌ها موجب شناسایی دقیق‌تر صاحبان اصلی کارتخوان‌های فروشگاهی شود.

کمسیون اقتصادی مجلس در گزارشی اعلام کرده بود: «در حال حاضر قریب به ۵.۸ میلیون دستگاه کارتخوان بانکی و درگاه پرداخت اینترنتی توسط شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات پرداخت در اختیار متقاضیان قرار گرفته است که حدود ۸.۳ میلیون آنها فاقد پرونده در سازمان امور مالیاتی هستند.»

این پیامک‌ها در شرایطی از سوی شاپرک ارسال می‌شود که مهران محرمیان معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی آذر ماه ۱۳۹۹ در توئیتی اعلام کرده بود که برای تمامی صاحبان کارتخوان که مودی مالیاتی نیستند با تکمیل و صحت‌سنجی اطلاعات، پرونده مالیاتی تشکیل خواهد شد.

حال با گذشت تقریبا یک سال از زمان اجرایی شدن قانون پایانه‌های فروشگاهی، پیامک شناسایی دستگاه‌های کارتخوان فروشگاهی برای صاحبان این دستگاه‌ها ارسال شده است.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی دی ماه ۹۹ اعلام کرده بود که کارتخوان یا درگاه پرداخت از بهمن‌ماه بدون تشکیل پرونده مالیاتی در اختیار متقاضیان جدید ابزارهای پرداخت قرار نمی‌گیرد و پرونده مالیاتی دارندگان فعلی کارتخوان یا درگاه پرداخت فاقد پرونده نیز به طور خودکار تشکیل می‌شود. اما به نظر می‌رسد تا کنون فقط تشکیل پرونده مالیاتی برای متقاضایان جدید درگاه پرداخت از نوع کارتخوان و درگاه پرداخت اینترنتی اجرایی شده است.

این پیامک‌ها در شرایطی برای دارندگان کارتخوان‌های فروشگاهی و پذیرندگان PSPها ارسال می‌شود که پیش از این برای پذیرندگان پرداخت‌یاری اجرایی شده بود.

https://pvst.ir/bfk

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو