skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پرداخت‌یارها ملزم به اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی از ۲۵ بهمن ماه شدند

امکان صدور خودکار کد مالیاتی هنوز فراهم نشده است

۱۸ بهمن ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹

امکان صدور خودکار کد مالیاتی هنوز فراهم نشده است

شاپرک شرکت‌های پرداخت‌یار را ملزم کرده که از تاریخ ۲۵ بهمن ماه برای ارائه درگاه پرداخت کد رهگیری ثبت‌نام مالیاتی را از پذیرنده دریافت کنند این در حالی است که قرار بود دریافت کد مالیاتی به صورت خودکار برای پذیرنده جدید صادر و ثبت شود.

به گزارش پیوست، طبق نامه‌ای که شاپرک برای شرکت‌های پرداخت‌یار ارسال کرده است ارسال کدرهگیری ثبت‌نام مالیاتی در کلیه درخواست‌های ثبت پایانه جدید از ۲۵ بهمن ماه اجباری خواهد بود و شخص دارای پرونده مالیاتی قبلا با ثبت‌نام و تشکیل پرونده در سازمان امور مالیاتی باید نسبت به دریافت کد ۱۰ رقمی مالیاتی خود اقدام کند.

سازمان امور مالیاتی با بانک مرکزی توافق کرده بود که صدور کد مالیاتی را از طریق وب‌سرویس و به صورت خودکار برای متقاضیان درگاه پرداخت اینترنتی فراهم کند.

پس از اجرایی شدن قانون پایانه‌های فروشگاهی و اتصال سازمان امور مالیاتی به سامانه جامع پذیرندگان، صدور کد مالیاتی برای دارندگان فعلی درگاه پرداخت به صورت خودکار صورت گرفت؛ پس از آن و با پیشنهاد بانک مرکزی قرار شده بود تا سازمان امور مالیاتی با اتصال وب‌سرویس به شاپرک امکان صدور کد مالیاتی را برای متقاضیان جدید درگاه پرداخت نیز به صورت خودکار فراهم کند.

با توجه به نامه شاپرک که برای شرکت‌های پرداخت اینترنتی ارسال شده است به نظر می‌رسد این اتصال هنوز از سوی سازمان امور مالیاتی برقرار نشده بود. بانک مرکزی وعده داده بود اتصال شرکت‌های پرداخت به سامانه امور مالیاتی را پس از اجرایی شدن این امکان از سوی سازمان امور مالیاتی برقرار خواهد کرد. حال به نظر می‌رسد سازمان امور مالیاتی هنوز امکان اتصال به صورت وب‌سرویس به شاپرک را فراهم نکرده است.

ارتباط مستقیم تشکیل پرونده مالیاتی با دریافت درگاه‌های پرداخت در ماده ۱۱ قانون پایانه‌های فروشگاهی پیش‌بینی شده بود. طبق این قانون بانک مرکزی موظف شده با همکاری سازمان امور مالیاتی نسبت به ساماندهی دستگا‌ه‌های کارتخوان بانکی یا درگاه‌های پرداخت الکترونیکی اقدام کند. طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته در قانون باید تناظر یک به یک میان پایانه‌های فروشگاهی و پرونده مالیاتی بنگاه اقتصادی دارنده پایانه فروش فراهم شود و به آن یک شناسه یکتا اختصاص یابد.

اجرایی شدن این قانون از آبان ماه امسال در دستور کار بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی قرار گرفت و از ۲۲ دی‌ماه امسال (۱۳۹۹) نیز فعال شدن تمامی پایانه‌های فروش و درگاه‌های پرداختی جدید منوط به استعلام کد مالیاتی از سازمان امور مالیاتی شده است.

http://pvst.ir/9gv

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو