skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سازمان تعزیرات همراه اول و ایرانسل را ۱۳۰۱ میلیارد تومان جریمه کرد

۱۶ آبان ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سازمان تعزیرات حکومتی دو اپراتور ایرانسل و همراه اول را به دلیل گرانفروشی بسته‌های اینترنت خود در مجوع محکوم به پرداخت هزار و ۳۰۱ میلیارد تومان جریمه کرد که از این میزان ۷۶۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان آن باید توسط همراه اول و ۵۴۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان آن از سوی ایرانسل پرداخت شود.

به گزارش پیوست، محکومیت قطعی این دو اپراتور پس از گذشت یک سال و نیم از ارسال پرونده گرانفروشی این دو اپراتور اصلی کشور از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به تعزیرات و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان صورت گرفته است.

تیرماه ۹۹ رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حسین فلاح جوشقانی طی نامه‌ای به سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان تخلف و گران‌فروشی این دو اپراتور را به این سازمان و سازمان تعزیرات حکومتی گزارش داده بود.

در نامه رئیس رگولاتوری به سازمان حمایت از مصرف کنندگان تاکید شده بود که این دو اپراتور بدون اجازه سازمان تنظیم مقررات و بدون مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی اقدام به افزایش نرخ بسته‌های اینترنتی خود کرده‌اند و همین امر موجب خسارت به مردم شده است.

رگولاتوری در این نامه یادآور شده بود که افزایش و تغییر تعرفه‌ای که این دو اپراتور نسبت به آن اقدام کرده‌اند پایه اقتصادی نداشته و میزان و مدل آن نیز مورد تایید این سازمان نیست. همچنین طبق تاکید رگولاتوری در آن زمان پیشنهاد‌های ایرانسل و همراه اول برای تغییرات تعرفه یک بار «صراحتا» از سوی این سازمان رد و با آن موافقت نشده بود.

مدیر کل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران در گفت‌وگو با صداو سیما اعلام کرده است که سازمان تعزیرات حکومتی با صدور حکم قطعی علاوه بر اینکه این دو اپراتور را به پرداخت جزای نقدی هزار و ۳۰۱ میلیارد تومان محکوم کرده است، پروانه اپراتور آنها نیز به مهر تخلف نوع اول ممهور می‌شود. طبق گفته اسحاقی آنان باید این مبلغ جریمه را به صندوق دولت واریز کنند و همچنین این دو اپراتور باید سازوکار بازپرداخت خسارت به مشترکان خود را نیز فراهم کننند.

مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی اعلام کرد که این حکم در دیوان عدالت اداری قابل طرح است و فقط در صورت مطرح شدن آن در دیوان قابل نقض خواهد بود.

https://pvst.ir/b5p

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو