skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

رئیس رگولاتوری:

پرونده گران‌فروشی همراه اول و ایرانسل به تعزیرات و سازمان حمایت ارسال شد

تحریریه پیوست

۱۵ تیر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۶ تیر ۱۳۹۹

معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقرارت و ارتباطات رادیویی از ارسال پرونده تخلف دو اپراتور تلفن همراه؛ ایرانسل و همراه اول به تعزیرات و سازمان حمایت به دلیل افزایش قیمت بسته‌های دیتای خود بدون مجوز این سازمان خبر داد.

به گزارش پیوست، حسین فلاح جوشقانی با انتشار تصویر نامه‌ای در توئیتر خود که حکایت از شکایت رگولاتوری به سازمان حمایت مصرفکنندگان و تولیدکنندگان در مورد این تخلف همراه اول و ایرانسل دارد، تاکید کرده که مبالغ گرفته شده از مردم به آنها بازگردانده خواهد شد. او همچنین در این توییت از کاهش زمان پروانه این دو اپراتور خبر داده و نوشته است که در هفته‌ی آتی کمیسیون تنظیم کاهش نرخ تعرفه مکالمات و پیامک را بررسی خواهد کرد. همچنین فلاح در این توییت خبر از ارسال شکایت به تعزیرات را هم داده؛ اما تنها متن نامه‌ به سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان را منتشر کرده است.

رگولاتوری در نامه‌‌ای به سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اقدام همراه اول و ایرانسل برای افزایش تعرفه بسته‌های اینترنتی را بدون مجوز رگولاتوری اعلام کرده و از این سازمان خواسته تا با این تخلف برخورد شود

با این حال در نامه رگولاتوری به سازمان حمایت از مصرفکنندگان و تولیدکنندگان به صورت مستقیم اعلام شده که اپراتورهای ارتباطی ایرانسل و همراه اول بر خلاف مقررات و مصوبات کمیسیون سازمان تنظیم و بدون اخذ مجوز از این سازمان نسبت به تغییر تعرفه خود اقدام کرده و از این طریق وجه غیرقانونی از مشترکان خود دریافت کردهاند. رگولاتوری در این نامه یادآور شده که افزایش و تغییر تعرفهای که این دو اپراتور نسبت به آن اقدام کردهاند پایه اقتصادی نداشته و میزان و مدل آن نیز مورد تایید این سازمان نیست. همچنین رگولاتوری تاکید کرده که پیشنهادهای ایرانسل و همراه اول برای تغییرات تعرفه یک بار «صراحتا» از سوی این سازمان رد و با آن موافقت نشده بود. در نهایت هم رگولاتوری با این توضیحات از سازمان حمایت خواسته تا نسبت به این تخلف رسیدگی لازم را انجام دهد.

از اواخر هفته گذشته بسیاری از کاربران در شبکههای اجتماعی با انتشار تصاویری از تغییر قیمت و افزایش چند برابری بستههای اینترنت دو اپراتور اول و دوم خبر دادند. به دنبال این اتفاق هم صبح روز شنبه ( ۱۴ تیر) رئیس رگولاتوری در توئیتر خود افزایش قیمت اینترنت همراه در شرایط کرونا را غیر منطقی اعلام کرد و  ضمن اشاره به برخورد با اپراتورهای متخلف گفت که قیمتها باید به حالت گذشته خود بازگردد

تا کنون دو اپراتور تلفن همراه نسبت به این اتفاقات واکنشی نشان ندادهاند؛ اما بررسیهای پیوست حاکی از آن است که بستههای عرضه شده در اپلیکیشن همراه من (متعلق به همراه اول) با بستههای سایت این اپراتورها همخوانی ندارد (بستههای موجود در اپلیکشن بیشتر است) و در همین حال برخی از بستههای قدیمی در سایت همراه اول نیز وجود ندارد. بستههای اینترنت ارائه شده در سایت ایرانسل همچنان به صورت قدیمی هستند؛ اما در اپلیکیشن ایرانسل من (متعلق به ایرانسل) برخی از این بستهها که اکنون روی سایت در دسترس عموم قرار دارد، دیده نمیشوند.

در ادامه فشارهای وزارت ارتباطات برای بازگرداندن تعرفهو بستههای حذف شده پرمصرف ایرانسل و همراه اول روز گذشته هم در اقدامی عجیب مدیر کل حمایت از حقوق مشترکان سازمان تنظیم مقررات در گفتوگو با ایسنا اعلام کرد افزایش تعرفه‌ای در بسته‌های اینترنتی اپراتورها صورت نگرفته و تنها برخی از بسته‌های پرمصرف از درگاه‌ آنها حذف شده بود. همچنین پیمان قره‌داغی در پیشنهادی عجیب گفته است که اینترنت رایتل نصف قیمت همراه اول و ایرانسل و در حال حاضر استفاده از رایتل فعلا مقرون به صرفهترین شیوه است. قرهداغی ضمن اعلام اینکه آنها پیگیر تخلف اپراتورهای اول و دوم هستند گفته بود که از رایتل خواسته‌‌اند فروش سیمکارت را تسهیل کند.

http://pvst.ir/87s

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو