skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نمایندگان مخالف طرح صیانت، به دنبال مسکوت ماندن طرح هستند

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۱۶ مرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

افزایش انتقادها و اعتراض‌ها به طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی موجب شد تا نمایندگان مخالف این طرح نیز مسکوت ماندن آن را در مجلس پیگیری کنند. در این مورد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در توییتی درخواست توقف رسیدگی به طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی در کمیسیون مشترک را داده است. جلیل رحیمی امیدوار است تا با همراهی سایر نمایندگان، این طرح در مجلس مسکوت بماند.

به گزارش پیوست، اوایل مردادماه که در صحن علنی مجلس قرار شد تا طرح صیانت از کاربران براساس اصل ۸۵ فقط در کمیسیون‌ تخصصی مجلس به بررسی و تصویب شود، دوباره انتقادها و اعتراض‌ها به این طرح بالا گرفت. در آن‌زمان هم‌زمان با کارشناسان بسیاری از نمایندگان مجلس هم به این طرح اعتراض کردند و برخی از آنها چون علیرضا پاک فطرت، نماینده شیراز در شبکه‌های اجتماعی خود اعلام کردند که این طرح در آخرین لحظات روز چهارشنبه پایان هفته مطرح شد و نزدیک به یک سوم نمایندگان در مجلس حضور نداشتند.

نماینده شیراز اعلام کرد که در جلسه روز رای گیری برای طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی حضور نداشته است

حالا نمایندگان مخالف به دنبال مسکوت ماندن این طرح در صحن علنی هستند. جلیل رحیمی جهان آبادی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در توییت خود با بیان اینکه طرح صیانت فضای مجازی غیرکارشناسی و چالش‌زاست، آورده است که «براساس تبصره ۲ ماده ۱۶۷ قانون ایین‌نامه داخلی، درخواست توقف رسیدگی در کمیسیون را ارائه کرده و آن‌ را به صحن برمی‌گردانیم.»

عضو کمیسیون امنیت ملی خواستار مسکوت ماندن طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی شد

او امیدوار است تا با همراهی سایر نمایندگان، طرح مسکوت بماند چون اولویت کشور واکسن و مساله معشیت است نه اینترنت.

براساس تبصره ۲ ماده ۱۶۷ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس،چنانچه پانزده نفر از نمایندگان تقاضای لغو رسیدگی طرح یا لایحه طبق اصل هشتاد و پنجم (۸۵) قانون اساسی را تا قبل از تأیید شورا‌ی‌ نگهبان از مجلس داشته باشند، این تقاضا در همان جلسه اعلام و در جلسه بعد طبق ماده (۱۶۵)آیین‌نامه داخلی مطرح می‌‌شود و درصورت تصویب این تقاضا، رسیدگی به لایحه یا طرح طبق آیین‌نامه داخلی ادامه می‌یابد.

پیشتر هم سید غنی نظری خانقاه، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با ایرنا گفته بود که به زودی عده‌ای از نمایندگان براساس آئین‌نامه داخلی مجلس، تقاضای مسکوت گذاشتن طرح صیانت را تقدیم هیات رئیسه خواهند کرد. او همچنین بیان کرد که اگر ۲۵ نفر نمایندگان مخالف تصمیم بگیرند که جلوی طرح را بگیرند، این طرح با رای اکثریت مسکوت می‌ماند.

https://pvst.ir/anz
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو