skip to Main Content

محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تشکیل کارزار برای بررسی عملکرد وزارت نیرو در صنعت برق

۱۸ خرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : 2 دقیقه

برای بوکمارک این نوشته

صنعتگران حوزه استخراج و مردم کارزاری برای بررسی عملکرد وزارت نیرو در خصوص عملکرد این وزارتخانه در خصوص صنعت برق و خاموشی‌های اخیر راه اندازی کردند.

به گزارش پیوست، امضا کنندگان این کارزار خاموشی‌های مکرر و انداخته شدن تقصیر آن بر گردن صنعت استخراج رمزارز را بازی با اذهان عمومی دانسته و دلیل اصلی خاموشی‌ها را بدهکاری به تولیدکنندگان برق، استفاده نکردن از فناوری‌های نوین و عدم توسعه زیرساخت‌های شبکه با سرمایه بخش خصوصی عنوان کردند.

آنها در ادامه از ریاست مجلس و ریاست قوه قضاییه درخواست کردند که مسببان توقف سرمایه گذاری در حوزه تولید صنعت برق، ناامید کردن بخش خصوصی برای مشارکت در تولید برق و عملکرد خسارت‌بار وزارت نیرو، شناسایی و معرفی شوند.

رئیس‌جمهور طی روزهای گذشته بارها روی خاموش کردن مزارع استخراج رمزارز به دلیل کمبود برق و جلوگیری از خاموشی‌های گسترده تاکید کرده است. این در حالی است که طبق آمار توانیر میزان برق مصرفی مجاز برای استخراج قانونی رمزارز در حدود۴۰۰ مگاوات است.

رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس پیش از این اعلام کرده بود که مصرف برق صنعت استخراج رمزارز یک درصد کل برق تولیدی کشور است از همین رو، علت قطع برق، استخراج رمزارز نیست علت توقف سرمایه‌گذاری و فرسودگی شبکه توزیع و تولید است.

لینک امضای کارزار

 

برای بوکمارک این نوشته

https://pvst.ir/a8k

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top
×Close search
جستجو