skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تشکیل کارزار برای بررسی عملکرد وزارت نیرو در صنعت برق

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۱۸ خرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

صنعتگران حوزه استخراج و مردم کارزاری برای بررسی عملکرد وزارت نیرو در خصوص عملکرد این وزارتخانه در خصوص صنعت برق و خاموشی‌های اخیر راه اندازی کردند.

به گزارش پیوست، امضا کنندگان این کارزار خاموشی‌های مکرر و انداخته شدن تقصیر آن بر گردن صنعت استخراج رمزارز را بازی با اذهان عمومی دانسته و دلیل اصلی خاموشی‌ها را بدهکاری به تولیدکنندگان برق، استفاده نکردن از فناوری‌های نوین و عدم توسعه زیرساخت‌های شبکه با سرمایه بخش خصوصی عنوان کردند.

آنها در ادامه از ریاست مجلس و ریاست قوه قضاییه درخواست کردند که مسببان توقف سرمایه گذاری در حوزه تولید صنعت برق، ناامید کردن بخش خصوصی برای مشارکت در تولید برق و عملکرد خسارت‌بار وزارت نیرو، شناسایی و معرفی شوند.

رئیس‌جمهور طی روزهای گذشته بارها روی خاموش کردن مزارع استخراج رمزارز به دلیل کمبود برق و جلوگیری از خاموشی‌های گسترده تاکید کرده است. این در حالی است که طبق آمار توانیر میزان برق مصرفی مجاز برای استخراج قانونی رمزارز در حدود۴۰۰ مگاوات است.

رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس پیش از این اعلام کرده بود که مصرف برق صنعت استخراج رمزارز یک درصد کل برق تولیدی کشور است از همین رو، علت قطع برق، استخراج رمزارز نیست علت توقف سرمایه‌گذاری و فرسودگی شبکه توزیع و تولید است.

لینک امضای کارزار

 

https://pvst.ir/a8k
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو