skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بلوبانک کربنکینگ مستقل دارد

۵ خرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

کربنکینگ مستقل، تجربه کاربری متفاوت، احراز هویت دقیق و سریع از مهمترین شاخصه‌هایی است که مدیران بلوبانک در اولین دیدارشان با خبرنگاران به عنوان مزایای این نئوبانک از آن یاد کردند.

به گزارش پیوست، مدیر و هماهنگ‌کننده تیم بلوبانک اعلام کرد که به زودی نسخه عمومی بلوبانک منتشر می‌شود و از آن پس برای مشتری این نئوبانک شدن، دیگر نیازی به ارسال دعوتنامه فردبه فرد نیست.

بلو به عنوان یک نئوبانک با سرمایه‌گذاری بانک سامان اولین نسخه خود را در اسفند ماه ۹۹ با روش معرفی فرد به فرد در اختیار تعداد محدودی از مشتریانش گذاشت اما طبق آنچه نگار تیمورزاده مدیر و هماهنگ کننده تیم بلوبانک گفت: «میزان جذب کاربر از سوی این نئوبانک تا پایان اردیبهشت ماه تقریبا ۷ درصد و میزان جذب منابع ۵ درصد بیشتر از میزان پیش‌بینی‌های صورت گرفته از سوی آنان بوده است.او بازار هدف این نئوبانک را یک بازار گسترده در حیطه بانکداری خرد عنوان کرد.»

ارائه خدمات بانکی در نئوبانک یا بانک‌های جدید به صورت کاملا الکترونیکی و دیجیتالی صورت می‌گیرد از همین رو این بانک‌ها هیچ‌ شعبه‌ای ندارند. احراز هویت، افتتاح حساب و خدمات بانکی در نئوبانک‌ها به صورت کاملا دیجیتالی است.

چالش‌های رگولاتوری

هر چند هنوز رگولاتور بانکی کشور اظهار نظر رسمی در خصوص نئوبانک‌ها نکرده است اما با توجه به تغییر رویکرد در قانون مبارزه با پولشویی و پذیرش احراز هویت الکترونیکی از سوی آن قانون و همچنین اجرای احراز هویت الکترونیکی در سجام به نظر می‌رسد ممنوعیتی برای فعالیت این پلتفرم‌ها با توجه به فعالیتشان تحت پوشش یک بانک داری مجوز از سوی بانک مرکزی به‌وجود نیاید. هر چند که احتمال بروز چالش میان ارئه‌دهندگان خدمات نوین بانکی و رگولاتور این حوزه همیشه وجود خواهد داشت.

مدیر امور فنی بلوبانک، جمال غضنفری تاکید کرد که بلوبانک یک پلتفرم تحت مالکیت بانک سامان است و تمامی حساب‌های کاربران نزد این بانک نگهداری می‌شود.

او از جمله مزیت‌ها و تفاوت‌های بلوبانک با سایر رقبا را کربنکینگ مستقل این نئوبانک عنوان کرد و گفت: «از نیمه سال ۹۸ که تفکر راه‌اندازی نئوبانک در مجموعه بانک سامان شکل گرفت همزمان طراحی کربنکینگ مستقل نیز آغاز شد و کُر این نئوبانک به صورت کاملا مستقل و از سوی تیم داخلی شرکت نوشته و توسعه پیدا کرده است.» او بلوبانک را از بعد سخت‌افزاری و نرم‌افزاری کاملا مستقل از بانک سامان عنوان کرد.

عضنفری با اشاره به اینکه رویکرد بلوبانک پیشنهاد راهکاری نوآورانه و خلاقانه برای ارائه خدمات بانکی است تاکید کرد که در تمامی این موارد قوانین بانکی مدنظر قرار خواهد گرفت و سرویس‌های ارائه شده تمامی موارد مدنظر بانک مرکزی از جمله قوانین مربوط به مبارزه با پولشویی یا شناسایی مشتری را به صورت کامل پیاده می‌کند. طبق گفته او هر چند بلوبانک سعی می‌کند راهکارهای خلاقانه و ساده برای ارائه خدمات بانکی پیشنهاد دهد اما هیچکدام از این راهکارها بدون در نظر گرفتن چارچوب‌ها و قوانین پولی و بانکی کشور پیاده‌سازی نخواهد شد.

البته او تاکید کرد که احتمال بروز چالش میان نئوبانک‌ها و رگولاتور همیشه وجود خواهد داشت چرا که نئوبانک‌ها همواره سعی خواهند کرد که خدمات نوآورانه‌ای ارائه دهند.

غضنفری با مقایسه تراکنش‌های صورت گرفته از طریق مشتریان بلوبانک با مشتریان بانک سامان گفت: «نسبت تراکنش‌های بانکی به تراکنش‌های پرداختی مشتریان بلوبانک بیشتر از مشتریان بانک سامان بوده‌است این در حالی است که به صورت کلی میزان تراکنش‌های پرداختی مشتریان بانکی بیشتر از تراکنش‌های بانکی‌ آنان است.»

او اعلام کرد که میانگین تراکنش‌های روزانه بلوبانک ۲۰ هزار تراکنش است هر چند که در برخی از روزها از ۵۰ هزار تراکنش نیز عبور کرده است.

کاهش هزینه‌ها

همچنین محسن محمدیان مدیرامور مشتریان بلوبانک نیز با اشاره به سرویس‌هایی که در آینده از سوی این بانک ارائه می‌شود تاکید کرد که بلوبانک هیچ شعبه‌ای ندارد از همین‌رو می‌تواند هزینه ارائه خدماتش را به صورت چشمگیری کاهش دهد و کارمزدش در مقایسه با بانک‌های سنتی کمتر باشد.

او بیشترین زمان افتتاح حساب را بین بازه‌های ۴ بعد ازظهر تا ۶ صبح عنوان کرد و گفت: «همین امر نشان می‌دهد که مشتریان در ساعاتی سراغ ما می‌آیند که دیگر امکان دریافت سرویس از بانکهای سنتی نیست.»

https://pvst.ir/a4y

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو