skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

دیتاسنتر ویژه «پیشگامان توسعه ارتباطات» وارد چرخه مراکز داده شد

۲۵ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

  شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات با هدف میزبانی از سرویس‌های محتوایی با ترافیک بالا دیتاسنتر خود را امروز (۲۴ اسفندماه) افتتاح کرد. به گفته مدیرعامل شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات به وسیله این دیتاسنتر مجموعه کاملی از خدمات به تمامی صاحبان کسب‌و‌کار و همچنین سایر سرویس‌دهندگان حوزه خدمات اینترنت ارائه می‌شود. این خدمات شامل ارتباطات وایرلس تا محل دیتاسنتر، ارائه تلفن NGN، کولوکیشن، خدمات ابری و خدمات امنیت و غیره است.

به گزارش پیوست، مسعود بمانی‌پور، مدیرعامل شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات در مراسم آنلاین افتتاح دیتاسنتر توضیحاتی درمورد کارکرد و ویژگی‌های این دیتاسنتر عرضه کرد و گفت: «دیتاسنتری که امروز افتتاح شد، در حال حاضر به صورت فیبرنوری  اختصاصی تا هاب مرکزی اینترنت ایران بوده و امکان افزایش این ظرفیت تا چند برابر نیز وجود دارد.» به گفته بمانی‌پور برای زمان‌های ضروری مسیر پشتیبان روی بسترهای شهرداری تهران به صورت اختصاصی و همچنین ارتباطات پر ظرفیت رادیویی در نظر گرفته‌اند.

او در ادامه درمورد مزیت‌های رقابتی این دیتاسنتر با دیتاسنترهای دیگر هم بیان کرد: «عدم محدودیت ظرفیت انتقال و تامین اینترنت و پایداری سرویس اینترنت و انتقال به دلیل ظرفیت‌های موجود از جمله مزیت‌های دیتاسنتر این شرکت است. ما می‌توانیم مجموعه کاملی از خدمات را به تمامی صاحبان کسب‌و‌کار و همچنین سایر سرویس دهندگان حوزه خدمات اینترنت ارائه دهیم. این خدمات شامل ارتباطات وایرلس تا محل دیتاسنتر، ارائه تلفن NGN، کولوکیشن، خدمات ابری و خدمات امنیت و غیره است.»

براساس گفته‌های بمانی‌پور سیستم کولینگ با بهره‌گیری از متدهای روز دنیا، تامین برق بدون وقفه با ظرفیت بالا و پشتیبانی دیزل ژنراتور، امکان ارائه سرویس فیبر تاریک به مشتریان تا هاب اصلی اینترنت کشور و خدمات پشتیبانی بی وقفه به صورت شبانه روزی از دیگر مزایای دیتاسنتر شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات است.

شرکت توسعه پیشگامان اینترنت می‌تواند با راه‌اندازی دیتاسنتر مجموعه کاملی از خدمات را به تمامی صاحبان کسب‌و‌کار و همچنین سایر سرویس دهندگان حوزه خدمات اینترنت ارائه دهد.
مسعود بمانی‌پور،مدیرعامل شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات

او در ادامه صحبت‌های خود توضیحاتی درمورد ظرفیت برق و سرمایش این دیتاسنتر ارائه داد و بیان کرد: «در حال حاضر این دیتاسنتر دارای پست اختصاصی با ظرفیت ۹۰۰ آمپر به صورت ۳ فاز بوده است. همین موضوع شرایط افزایش ظرفیت دیتاسنتر از نظر تعداد رک را به دو برابر ظرفیت فعلی فراهم می‌کند.»

بمانی‌پور ادامه داد: «سیستم برق اضطراری سایت توسط  دو UPS با ظرفیت ۲۰۰kva  به صورت مستقل از هم و Backup در نظر گرفته شده و برق  تمامی رک‌ها از دو مسیر جداگانه و با پشتوانه تامین شده است تا در زمان بروز قطعی وظیفه تامین برق را برعهده داشته باشند.»

براساس گفته‌های مدیرعامل شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات دیزل ژنراتورها به صورت پشتیبان برق UPSها، وظیفه تامین برق در زمان قطعی برق را بر عهده داشته و شرایط تامین سوخت این دیزل‌ها تا چند هزار لیتر فراهم شده است. او همچنین بیان کرد: «سیستم تابلوهای برق دیتاسنتر براساس استانداردهای روز دنیا طراحی و تمامی ملاحظات حفاظتی و امنیتی در آنها رعایت شده است. همچنین این تابلوهای برق مجهز به سیستم (PLC) بوده است.»

دیتاسنتر شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات به تابلوهای برق مجهز هستند که نظارت مداوم بر ورودی‌ها و خروجی‌ها از طریق سنسورهای متعدد دارند

براساس گفته‌های بمانی‌پور این تابلوهای برق  نظارت مداوم بر ورودی‌ها و خروجی‌ها از طریق سنسورهای متعدد دارند و تیم‌های مانیتورینگ را از تمامی موضوعاتی که اتفاق می‌افتد، مطلع کنند.

آنطور که بمانی‌پور می‌گوید سیستم سرمایش دیتاسنتر براساس استانداردهای روز دنیا و با تجهیزات پیشرفته اشنایدر تامین شده است که توانایی بسیار بالایی در زمینه تامین سرمایش و رطوبت مناسب فضای دیتاسنتر را به صورت پایدار  دارا است. او در توضیح بیشتر گفت: «در این مورد از سه سیستم سرمایش جداگانه استفاده شده است که دو سیستم به صورت همزمان در حال فعالیت و یک سیستم به صورت Backup و استند بای جایگزین سیستم‌های فعال می‌شود.کلیه فضاهای سایت مجهز به سنسورهای کنترل دما و رطوبت محیطی بوده و توسط سیستم BMS  مرکزی کنترل می‌شوند.»

مدیرعامل شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات همچنین به بحث سیستم اعلام و اطفا حریق دیتاسنتر پرداخت و گفت: «در زمینه سیستم اعلام و اطفا حریق هم پیشرفته‌ترین سیستم اعلام اطفا حریق یعنی  سنسورهایی با حساسیت بالا و قابل مدیریت در سیستم BMS در نظر گرفته شده است و اطفا حریق بر اساس سیستم گاز FM200 انجام خواهد شد. زون‌بندی‌های مختلف بر اساس شرایط هر زون و کپسول‌هایی با ظرفیت مناسب برای این سیستم  تعیین کردیم.»

بمانی‌پور ادامه داد: «سیستم تخلیه گاز بر اساس نصب تعداد زیادی سانتریفیوژهای پرقدرت دیده شده تا در زمان بروز مشکل و بعد از اطفاء حریق اقدام به تخلیه گاز کنند. کلیه این سیستم‌ها به صورت اتوماتیک فعال بوده و از دقت بسیار بالایی برخوردار هستند.»

http://pvst.ir/9qj

یک دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو