skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

مدیرعامل شرکت بلک‌راک:

بیت‌کوین به صورت مستقیم روی دلار آمریکا تاثیر می‌گذارد

تحریریه پیوست

۱۲ آذر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

بیت‌کوین امسال با بازپس گیری جایگاه‌ خود به عنوان طلای دیجیتال بار دیگر مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گرفته است.با افزایش توجه وال استریت و پشتیبانی شرکت‌هایی همچون پی‌پل، بیت‌کوین بار دیگر به بالاترین قیمت خود رسیده است.

به گزارش پیوست،  پس از آنکه مسئول ارشد سرمایه گذاری شرکت بلک‌راک، به عنوان بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری جهان با ۷/۴ تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت، ماه گذشته اعلام  کرد که «بیت‌کوین ماندگار خواهد شد» شوکی را به جامعه بیت‌کوین و رمزارز‌ها وارد کرد؛ حال لری فینک مدیرعامل این شرکت هشدار داده است که افزایش شهرت بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال «تاثیر جدی» بر دلار آمریکا خواهد گذاشت.

فینک که شرکت بلک‌راک را به بزرگترین شرکت مدیریت پول با حدود ۷ تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت تبدیل کرده است به اعضای کنسول روابط خارجی گفت: «داشتن یک ارز دیجیتال تاثیر جدی بر دلار آمریکا خواهد داشت.» او افزود: «ارز‌های دیجیتالی همچون بیت‌کوین، دلار آمریکا را کم اهمیت کرده‌اند.»

فینک تاکید کرد: «صحبت من درمورد آمریکایی‌ها نیست، من درمورد مالکان بین‌المللی این دارایی‌های مبتنی بر دلار صحبت می‌کنم.» او در ادامه این سوال را مطرح کرد که اگر ارز دیجیتالی واقعی و مجزا از دارایی‌های دلاری داشته باشیم، آیا نیاز به دلار به عنوان یک ارز ذخیره را از بین خواهد برد؟

فینک با مطرح کردن این سوال که «آیا بیت‌کوین می‌توان به یک بازار جهانی تبدیل شود؟ گفت: شاید. بیت‌کوین هنوز آزمایش نشده است و بازار نسبتا کوچکی درمقایسه با دیگر بازارها در اختیار دارد. هرروز شاهد آنیم که غول‌های بزرگی به این رمزارز روی می‌آورند.»

در چند هفته گذشته قیمت بیت‌کوین افزایش چشم‌گیری داشته است و قیمت‌هایی را که پس از حباب قیمتی بیت‌کوین در سال ۲۰۱۷ دیگر پدیدار نشده بود تجربه کردیم. در آن زمان فینک در کنار افرادی همچون جیمی دیمون مدیرعامل بانک جی‌پی مورگان بیت‌کوین را تنها یک ابزار برای «پول‌شویی» می‌دانستند.

اما امسال با توجه به سرمایه‌گذاری افراد و شرکت‌های بزرگ باعث شده تا اعتبار بیت‌کوین افزایش یابد و همین موضوع باعث شده تا وال‌استریت رفته رفته بر شک خود غلبه کرده و قادر به نادیده گرفتن این رمزارز نباشد.

منبع: forbes

http://pvst.ir/937

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو