skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

جریان‌های فین‌تکی که باید از آن اطلاع پیدا کنید

۶ آذر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اپلیکیشن‌های فین‌تک

 در یک دهه گذشته روش مدیریت امور مالی ما به شکل قابل توجهی متحول شده است. در ماه گذشته ۷۳ درصد از کاربران گوشی همراه از یک اپلیکیشن برای مدیریت امورمالی خود استفاده کرده‌اند. از سوی دیگر ۶۰ درصد از کاربران موبایل ترجیح می‌دهند که به جای وب‌سایت با استفاده از یک اپلیکیشن امورمالی خود را مدیریت کنند. همینطور که توسعه‌دهندگان روش‌های تازه‌تری برای نوآوری در امورمالی موبایلی پیدا می‌کنند، فضای بانکداری فردی و رابطه شرکت‌ها با مشتریانشان تغییر می‌کند. این مقاله قصد دارد چگونگی توسعه اقتصاد موبایلی در جهان و جریان‌های مشهور اپلیکیشن‌های فین‌تک در سال آتی را بررسی کند.

قابلیت‌های یادگیری ماشینی

توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های موبایلی از داده‌های بزرگ برای عملیات‌هایی همچون دسته‌بندی و شخصی‌سازی استفاده می‌کنند. براساس داده‌های شرکت تحقیقاتی فارستر، ۸۹ درصد از شرکت‌های دیجیتال روی شخصی‌سازی سرمایه‌گذاری می‌کنند. همچنین شرکت تحقیقاتی SmarterHQ نیز دریافته که ۵۱ درصد از بازاریابان، شخصی‌سازی را در اولویت خود قرار می‌دهند.

یادگیری ماشینی نیز برای توسعه‌دهندگان اهمیت دارد زیرا از یادیگری ماشینی می‌توان برای بهبود تجربه مشتری استفاده کرد. برای مثال می‌توان برای ارائه خدمات سریع و موثر به مشتریان از چت‌بات‌ها استفاده کرد. مطالعه‌ای توسط گارتنر پیش‌بینی کرده که چت بات‌ها تا پایان سال ۲۰۲۰ با ۸۵ درصد از مشتریان شرکتی و بانکی ارتباط خواهند داشت. یادیگری ماشینی به چت بات‌ها اجازه می‌دهد تا توسعه یافته و مفید تر شوند و درنتیجه تیم توسعه‌دهندگان مجبور به انجام کار‌های دستی نخواهند بود. این خدمات ۲۴ ساعته همچنین با حذف زمان انتظار پیش از صحبت با کارکنان بخش خدمات مشتریان باعث صرفه جویی در زمان خواهد شد.

روش‌های نوین پرداخت

با ادامه نوآوری توسعه‌دهندگان، روش‌های تازه‌ای برای تراکنش در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، کاربران دیگر به روش‌های سنتی پرداخت محدود نخواهند بود. برای مثال کدهای QR و کیف پول‌های موبایلی روشی ساده و سریع برای انجام تراکنش در اختیار مشتری قرار می‌دهند و همچنین دیگر نیازی به حمل یک کیف فیزیکی نخواهد بود.

برخی اپلیکیشن‌های امورمالی موبایلی از لحاظ دسترسی به حقوق، گزینه‌های مفیدی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. کاربر به جای قرض‌های روزانه که باعث سوءاستفاده از شرایط او خواهد شد حالا می‌تواند با سود بسیار کم پیش از دریافت حقوق خود به آن دسترسی داشته باشد. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد که در صورت اضطرار از پول خود استفاده کنند و هزینه‌های غیرمنتظره را پیش از دریافت حقوق پرداخت کنند.

بانک‌های تمام دیجیتال و موبایلی

موفقیت بانک‌های موبایلی نشان می‌دهد که همیشه برای موفقیت نیازی به یک شاخه فیزیکی نیست. چنین حالتی یک شرایط برد-برد را ایجاد می‌کند که براساس آن کاربر دیگر نیازی به کاغذ بازی و طی کردن مراحل اداری نخواهد داشت و بانک هم دیگر نیازی به پرداخت اجاره یا خرید مکان فیزیکی نخواهد داشت.

خودکار سازی

خودکارسازی تاثیر قابل توجهی بر توسعه امورمالی موبایلی داشته است. هدف از ابزار‌های خودکار سازی در واقع انجام فعالیت‌هایی است که بدون نیاز به دست امکان پذیر است. شرکت‌ّ‌های فین‌تک می‌توانند از خودکار‌سازی برای سرعت بخشیدن به پردازش‌ها و کاهش بارکاری کارکنان استفاده کنند تا در نتیجه کارمندان زمان بیشتری را صرف حوزه تخصصی خود کنند. برای مثال از فرایند‌های خودکار در توسعه اپلیکیشن‌های فین‌تک می‌توان به بروزرسانی، اطلاعات باقی‌مانده حساب و ایمیل‌های تایید حساب اشاره کرد.

گزارش لحظه‌ای

توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های فین‌تک همواره به دنبال روش‌های نوین برای به‌روز کردن کاربران با امورمالی و سرمایه‌گذاری هستند. گزارش لحظه‌ای به این معنا است که کاربران در لحظه و هرگاه بخواهند به داده‌های امورمالی دسترسی خواهند داشت. این قابلیت بسیار برای کاربرانی که می‌خواهند امورمالی و سرمایه‌گذاری‌های خود را به صورت فعال مدیریت کنند ارزشمند است. گزارش لحظه‌ای به سرعت در حال تبدیل شدن به یک استاندارد صنعتی است و کاربران موبایلی انتشار جنین قابلیتی را دارند.

منبع: entrepreneur

http://pvst.ir/923

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو