skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

«جی‌پی‌مورگان» رقابت با خدمات جدید «پی‌پال» و «اسکوئر» را هدف قرار داد

بزرگترین بانک خصوصی آمریکا به مصاف فین‌تک‌ها می‌رود

۳ آبان ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

جی‌پی‌مورگان به عنوان بزرگ‌ترین بانک خصوصی آمریکا برای افزایش سهم خود از بازار پرداخت با فین‌تک‌ها رقابت خواهد کرد.

به گزارش پیوست، این غول بانکداری آمریکا خدمت پذیرش سریع (QuickAccept) در بانکداری را راه‌اندازی کرد، خدمتی که به فروشندگان اجازه می‌دهد با استفاده از یک اپلیکیشن موبایلی یا کارت‌های بدون تماس به سرعت هزینه فروش خود را دریافت کنند.

خدمت جدید بانک جی‌پی‌مورگان به واسطه یک حساب جاری ارائه می‌شود و به فروشندگان و تجار اجازه می‌دهد دریافتی‌های خود را در همان روز مشاهده کنند و این خدمت نیازی به پرداخت هزینه اضافی نیز نخواهد داشت.

بانک جی‌پی مورگان به عنوان بزرگ‌ترین بانک خصوصی آمریکا در سال 1871 توسط جی‌پی‌مورگان پایه‌گذاری شد و از آن زمان تا به امروز یکی از بازیگران مهم بانکداری آمریکا محسوب می‌شود. این بانک جز تاثیرگذارترین بانک‌های تاریخ آمریکا محسوب می‌شود و بنیان گذار آن جی پیرپانت مورگان کسی است که در 1895 دولت آمریکا را با فروش اوراق قرضه به اروپاییان از ورشکستگی نجات داد. در آن زمان کمبود طلا که پشتوانه پول آمریکا محسوب می‌شد به طرز خطرناکی کاهش پیدا کرده بود و دولت به دلیل خالی شدن خزانه‌اش در آستانه ورشکستگی قرار داشت. مورگان یکی از با نفوذترین تجار آن زمان آمریکا در اقدامی تاریخی با فروش اوراق قرضه دولتی به خریداران اروپایی و پر کردن ذخایر طلای آمریکا این دولت را از ورشکستگی کامل نجات داد.

حالا این بار بانک جی‌پی‌مورگان قرار است بقای بانکداری سنتی در فضای مدرن امروزی را تضمین کند. شرکت‌هایی همچون پی‌پال و اسکوئر که با ارائه راه‌حل‌های مدرن و سریع توانسته‌اند بخش زیادی از پرداخت‌های مردم آمریکا را به خود اختصاص دهند. با اینکه بانک‌ها هنوز هم زیرساخت اصلی و بخش حیاتی این چرخه مالی محسوب می‌شوند اما جی‌پی‌مورگان قصد دارد با حضور مستقیم در حوزه پرداختی سهم خود را در این بازار تثبیت کرده و حتی شاید دیگر بازیگران جوان این حوزه را به عقب براند.

خدمت پذیرش سریع در مقابل خدمات  پلتفرم‌هایی همچون پی‌پال و اسکوئر قرار می‌گیرد که یک یا چند روز برای انتقال پول به حساب جاری زمان نیاز دارند مگر اینکه فروشندگان حاضر باشند یک هزینه اضافی را بابت هزینه تراکنش به این شرکت‌ها پرداخت کنند.

خدمت پذیرش سریع جی‌پی‌مورگان بخشی از یک بسته کامل محصولی است که «بانکداری کامل تجاری چیس» (Chase Business Complete Banking) نام دارد و به فروشندگان اجازه می‌دهد پرداختی‌ها و حساب‌های جاری خود را یکپارچه ساخته و از هرگونه اختلالی در مدیریت امول مالی را رفع خواهد کرد.

جن رابرتز مدیرعامل بانکداری تجاری چیس طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «اغلب مالکان تجارت‌ باید هرآنچه می‌خواهند شروع کرده و توسعه دهند را به یکدیگر متصل کنند و به همین دلیل است که بانکداری کامل تجاری از چیس به عنوان یک سیستم یکپارچه ارائه شد و همه چیز در این خدمت در لحظه در دسترس است.»

براساس گزارش شبکه CNBC اگر شرکت‌ها و تجارت‌ها به طور میانگین روزه ۲ هزار دلار مانده داشته باشند، ۲هزار دلار در حجم پرداخت سریع خود داشته باشند و یا 2 هزار دلار را در کارت اعتباری تجارت کوچک خود خرج کنند دیگر نیازی به پرداخت هزینه برای این خدمت نخواهند داشت.

پیشنهاد جدید بانک جی‌پی‌مورگان به احتمال تعداد زیادی سه میلیون شرکت و تجارت کوچک را جذب خود خواهد کرد. خانووارها و شرکت‌ها در نتیجه پاندمی کوئید-۱۹ آشنایی بیشتری با بانکداری دیجیتال پیدا کرده‌اند و دیگر با این فضا ناآشنا نیستند. با وجود اینکه معاملات و فعالیت‌های بازار سرمایه در دوران بحران به یکی از منابع اصلی درآمد بانک‌ها تبدیل شد و توانست جایگاه این بانک‌ها را در اقتصاد حفظ کند اما بانک‌ها مدت‌ها است که به دنبال افزایش روش‌های درآمدی خود هستند و به همین منظور می‌خواهند کسب درآمد خود از شرکت‌ها و تجارت‌ها را افزایش دهند.

منبع: barrons

http://pvst.ir/8to

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو