skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

رگولاتوری اعلام کرد:

رشد ۱۳۳درصدی ثبت شکایات کاربران در سامانه ۱۹۵

تحریریه پیوست

۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از افزایش ثبت شکایت در سامانه ۱۹۵ خبر داده است. براساس بررسی‌های این سازمان تعداد تماس‌های کاربران با سامانه ثبت و پاسخ‌گویی به شکایت ۱۹۵ در اسفند ۹۸ و فرودین ۹۹ نسبت به زمان مشابه در سال گذشته ۴۹درصد افزایش داشته است. از سوی دیگر درخواست و شکایت‌های ثبت شده در این سامانه ۱۳۳ درصد رشد داشته است.

آنطور که در سایت رگولاتوری و از قول مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری آمده در اسفند ۹۷ و فروردین ۹۸، حدود ۹ هزار و ۷۰۰ تماس و ۱۲ هزار و ۱۶۳ درخواست و شکایت در سامانه ۱۹۵ ثبت شده بود که این آمار در اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ به ۱۳۵ هزار و ۳۱ تماس و ۲۸ هزار و ۳۲۶ درخواست رسیده است.

پیمان قره‌داغی دلیل این افزایش شکایت را به دنبال بالارفتن میزان حجم استفاده مردم از اینترنت به واسطه طرح‌های رایگانی که در یک‌ماه گذشته در این زمینه به اجرا گذاشته شده است ارتباط داده است. او در این مورد گفت: «با توجه به شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا در دو ماه گذشته، بسترهای مختلفی از سوی وزارت ارتباطات مانند ارایه حجم رایگان ۱۰۰ گیگابایت به تمامی مشترکان اینترنت ثابت، افزایش سرعت مشترکان ADSL تا ۱۶ مگ، ارایه حجم رایگان ۲۰ گیگابایت به معلمان، استفاده رایگان از پرتال مراکز دانشگاهی و آماده سازی زیرساختهای ارتقای تکنولوژی ADSL به VDSL برای مردم ایجاد شد تا کاربران بتوانند در حوزه‌های مختلف آموزش، خدمات الکترونیکی، سرگرمی و دورکاری از اینترنت استفاده کنند.»

او ادامه داد: «تمامی این اقدامات و همچنین استفاده از اینترنت به عنوان راهکاری برای انجام دورکاری، باعث شد ظرفیت انتقال و پهنای باند کشور در مقاطعی اشباع شود و از سوی دیگر در مراکز پشتیبانی اپراتورها و سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات ۱۹۵ تماس و تقاضا برای رفع ابهام‌ها و حل مشکلات افزایش یابد.»

مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری با تاکید بر اینکه پاسخگویی به کاربران و حفظ حقوق آنان در اولویت رگولاتوری است،گفت: «با وجود مشکلات برای حضور فیزیکی کارشناسان در محل پاسخگویی براساس مصوبه‌ها و توصیه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، ظرفیت فنی سامانه ۱۹۵ افزایش یافته و تغییراتی در فرایند ثبت و رسیدگی به شکایات ایجاد شده تا پاسخگویی به کاربران در سریعترین زمان ممکن انجام شود.»

http://pvst.ir/7sz

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو