skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اعلام کرد:

از تسهیلات ۲ میلیارد تومانی تا تشکیل صندوق قرض الحسنه صنفی توسط سازمان نصر تهران

تحریریه پیوست

۲۳ فروردین ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران در نشست آنلاین مشترکی با روسای کمیسیون‌ها به مشکلات کسب‌وکارها در فراگیری بحران ویروس کرونا و راهکارهایی برای برون رفت از این شرایط پرداخت. در این نشست مقرر شد تشکیل صندوق قرض الحسنه صنفی برای ارائه تسهیلات اضطراری به شرکت ها و اعضا تشکیل شود. همچنین مصوب شد کسب و کارهای فاوای آسیب دیده، بتوانند تسهیلات ۵۰۰ میلیون تا دو میلیارد تومانی از محل وجوده اداره شده در طرح حمایتی سازمان نصر و سازمان فناوری اطلاعات دریافت کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نصر تهران، در این نشست که به صورت آنلاین و به ریاست رئیس سازمان نصر کشور برگزار شد، محمدباقر اثنی عشری از روسای کمیسیون‌ها خواست موارد و مشکلات و درخواست های حوزه کسب و کاری خود را جمع بندی و به دبیرخانه بحران سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اعلام کنند. او به روسای کمیسیون‌ها توصیه کرد راهکارهای پیشنهادی آنها با شرایط اقتصادی دولت و کشور همخوانی داشته و قابل اجرا باشد.

همچنین در این نشست آنلاین مسایل و موارد مختلف کمیسیون‌ها مطرح شد و نمایندگان خواستار اجرای راهکارهایی مانند بخشودگی جرایم، پرداخت حق بیمه پرسنل توسط دولت، استمهال سررسید وام‌ها و ایجاد صندوق سازمانی برای کمک به کسب و کارها شدند.

در این نشست بر استفاده از محصولات و راه‌حل‌های داخلی توسط شرکت‌ها و دولت و ارائه پیشنهادهایی که برای دولت هزینه نداشته باشد و به کسب و کارها نیز برای برون رفت از بحران کمک کند تاکید شد.

پیگیری هم‌زمان دو استراتژی اتکا به دولت و اتکا به صنف و خود کسب‌وکار و از سوی و دی این جلسه آنلاین مقرر شد که راهکارها در دو بخش مالی و غیر مالی تدوین و دسته‌بندی شوند. پیش‌بینی و شناسایی ابعاد بحران کسب‌وکارها به عنوان بحران‌هایی که پس از کرونا با آنها مواجه خواهند بود مانند رکود بازار، تاخیر در وصول مطالبات، مشکلات نقدینگی و ترافیک ثبت سفارش از دیگر مواردی بود که در این نشست مطرح شد.

تاکید شد که شرکت و کمیسیون ها با کارگروه بحران سازمان نصر در گردآوری و اعلام مشکلات و راهکارها همراهی داشته باشند. و تاکید شد که تلاش اعضای سازمان در استفاده از کلیه ظرفیت‌های سازمان نصر در پوشش دادن تبعات رو به رشد صنفی این بحران است.

تشکیل صندوق قرض الحسنه صنفی در ارائه تسهیلات اضطراری به شرکت ها و اعضا، از دیگر تصمیماتی بود که در این نشست آنلاین سازمان نصر گرفته شد. همچنین اعضای سازمان خواستار اتصال شرکت های بالغ به اکوسیستم های استارت آپی شدند. از سوی دیگر مقرر شد جلسات همفکری صنفی و گردآوری ایده های کاربردی درون زا وجستجوی فرصت ها در شرایط بحرانی فعلی برگزار شود.

یک از راهکارهای ارائه شده در این نشست تعامل با کارکنان در کاهش ۳۰ درصدی هزینه حقوق پرسنل در دوره بحران و تعطیلی بود. پیگیری اعلام رسمی شرایط فورس ماژور و تمدید سه ماهه مهلت قراردادها از سوی سازمان فناوری اطلاعات و صمت از دیگر موارد مطرح شده رد این نشست بود.

در نشست روسای کمیسیون‌های سازمان نصر تهران مقرر شد این سازمان برای دریافت سهم صنف از برداشت‌ها و کمک‌های ملی در حال تدوین پیگیری‌های لازم را از دولت انجام دهد. همچنین، گردآوری راهکارهای دریافت تسهیلات، کمک های مالی و غیرمالی، استفاده از ظرفیت های دولت بدون ایجاد رانت و تبعیض از دیگر مواردی بود که از سوی اعضا مطرح و مورد تاکید قرار گرفت.

در این نشست مقرر شد تعامل سازمان نصر و سازمان فناوری اطلاعات در طرح حمایتی از کسب و کارهای فاوای آسیب دیده با تسهیلات ۵۰۰ میلیون تا دو میلیارد تومانی از محل وجوده اداره شده اجرایی شود. دریافت مهلت یا معافیت برای پرداخت هزینه‌های بیمه، مالیات بر درآمد و مالیات ارازش‌افزوده از دیگر مواردی بود که در این نشست به تصویب اعضا رسید. نشست روسای کمیسیون‌های سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران روز سه شنبه ۱۹ فروردین ماه برگزار شد.

http://pvst.ir/7rl

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو