skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

اطلاعیه سازمان نصر برای دریافت پیشنهادها در راستای کاهش تاثیرات کرونا بر کسب‌وکارها

تحریریه پیوست

۱۶ فروردین ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با صدور اطلاعیه‌ای از فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات درخواست کرد تا با ارسال مشکلات، آسیب‏‌ها و زیان‌هایی که به واسطه بحران گسترش ویروس کرونا برای کسب‌‏وکارها به وجود آمده، راهکارها و پیشنهادهای خود را در زمینه نحوه ادامه فعالیت کسب‏‌وکارها در این شرایط را به این سازمان ارائه دهند. سازمان نصر هدف از جمع‌آوری این نظرات را مطالبه‌گیری از دستگاه‌های دولتی اعلام کرده است.

به گزارش پیوست، حدود ۲ ماه از شیوع گسترش ویروس کرونا در کشور می‌گذرد ودر این مدت کسب‌وکارهای بسیاری متحمل ضرر و زیان‌ شدند. سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به منظور رسیدگی به مشکلات و مسائل کسب‌وکارها دراین شرایط و پس از بحران، اسفندماه سال گذشته  دبیرخانه بحران را تشکیل داد. در راستای این اقدامات امروز (۱۶ فروردین‌ماه) نیز این سازمان در اطلاعیه‌ای از فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات درخواست کرد تا در هفته پیش‌رو پیشنهادها و راهکارهای خود را برای مدیریت این شرایط و نحوه ادامه فعالیت کسب‌وکارها با وجود مشکلات و آسیب‌ها به این دبیرخانه ارائه دهند تا زمینه مطالبه از دستگاه‌های ذی‌ربط فراهم شود.

در اطلاعیه سازمان نصر کشور آمده است: «همانگونه که مستحضرید با طولانی‌تر شدن شرایط ویژه‌ای که به علت شیوع ویروس کرونا در کشور به وجود آمده، تبعات و مشکلات ناشی از آن نیز بروز بیشتری پیدا کرده است. طبیعتا طولانی شدن زمان بحران و ادامه روند فعلی بر پیچیدگی شرایط خواهد افزود و تاثیرات فراوانی را بر کسب‏وکارهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات خواهد گذاشت.»

براساس این اطلاعیه ادامه روند فعلی و تداوم این شرایط از میزان تحرک فعالان اقتصادی می‌کاهد و تداوم فعالیت آنها با مشکلات عدیده‌ای روبرو خواهد کرد. از طرف دیگر با کاهش این بحران نیز، تبعات و مشکلات اقتصادی ناشی از آن بر فضای کسب‌وکار تاثیرات نامطلوب گسترده‌ای خواهد داشت. سازمان نصر کشور معتقد است برای ادامه فعالیت کسب‌‏وکارها در شرایط فعلی و همچنین برای کاهش تاثیرات میان مدت و بلند مدت این بحران نیاز به اتخاذ تدابیر و تصمیمات ویژه‌ای از سوی تشکل‏‌ها، نهادهای ذیربط و فعالان اقتصادی در این حوزه هستند.

سازمان نصر کشور از فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات درخواست کرد تا ضمن بیان مشکلات، آسیب‏‌ها و زیان‌هایی که به واسطه شیوع کرونا برای کسب‌وکارها به وجود آمده است، راهکارهای پیشنهادی خود را هم در زمینه نحوه ادامه فعالیت کسب‏ وکارها به دبیرخانه بحران ارائه دهند

سازمان نصر همچنین به اطلاعیه خود در مورد دبیرخانه بحران  اشاره و نوشته است: «همانطور که در اطلاعیه پیشین سازمان آمده، دبیرخانه مستقلی برای این منظور راه‌اندازی شده تا نظرات و پیشنهادهای فعالان این حوزه را جمع‌آوری کند.»
براساس این اطلاعیه محورهای اصلی فعالیت دبیرخانه عبارتند از شناسایی چالش‌های کسب و کارهای حوزه، جمع‌آوری راهکارهای پیشنهادی برای مواجهه با چالش‌های شناسایی شده، اعلام چالش‌ها و راهکارها به دولت و حاکمیت و پیگیری اجرای آنها به عنوان یک مطالبه عمومی صنفی و معرفی نماینده به ارگان‌های دولتی و حاکمیتی برای حضور در کارگروه‌های تشکیل شده برای اجرای راهکارهای پیشنهادی.
این سازمان در اطلاعیه خود از کلیه فعالان اقتصادی در این حوزه دعوت کرده تا ضمن بیان مشکلات، آسیب‏‌ها و زیان‌هایی که به واسطه این بحران برای کسب‌وکارها به وجود آمده است، راهکارهای پیشنهادی خود را هم در زمینه نحوه ادامه فعالیت کسب‏ وکارها در شرایط فعلی و هم در زمینه کاهش تاثیرات اقتصادی نامطلوب بحران بر کسب‏ وکارها برای این دبیرخانه به نشانی الکترونیکی (info@irannsr.org) ارسال کند.

http://pvst.ir/7q9

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو