skip to Main Content
گلکسی اس ۲۱ سامسونگ

محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری:

بستر قانونی برای انحصارگری صدا و سیما وجود ندارد

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

زمان مطالعه : 13 دقیقه

شماره ۵۷

برای بوکمارک این نوشته

«صدا و سیما نمی‌تواند بر اساس قانون‌هایی که در کشور در جریان است به سمت انحصاری که فعالان بخش خصوصی پخش آنلاین از آن نگران هستند برود.» این اظهاراتی است که مهدی یزدانی، مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری(یکی از نهادهای زیرمجموعه وزارت ارشاد)، بارها در گفت‌وگویی که با او انجام دادیم بر آن تاکید می‌کند. یزدانی متولی اصلی ساماندهی پخش ویدئویی در کشور را تنها این موسسه می‌داند و تاکید می‌کند این وظیفه‌ای است که از زمان آزادسازی ویدئو یعنی از نیمه اول دهه ۷۰ تاکنون به موسسه رسانه‌های تصویری سپرده شده. او هیاهوی پدیدآمده به دنبال مصوبه‌ای که هنوز در مجلس (قانون‌گذاری در حوزه صوت و تصویر فراگیر) هم تصویب نشده را برداشت‌های غلطی عنوان می‌کند که هر فردی می‌تواند از یک اتفاق داشته باشد. در گفت‌وگویی که بعد از هفته‌ها پیگیری میسر شد با او در خصوص قانون‌گذاری در حوزه VODها و آینده این فعالان در بازار، سیاست‌گذاری‌های موازی در این حوزه، و چرایی فعالیت سایت‌های غیرقانونی انتشار محتوا صحبت کردیم. یزدانی در این گفت‌وگو از سعید منظری معاون فناوری‌های نوین موسسه رسانه‌های تصویری خود نیز کمک گرفت. کسی که به گفته او از زمان شروع به فعالیت vodها در کشور در این حوزه مشغول بوده است.

بر اساس حکمی که از سوی رئیس سازمان سینمایی دریافت کردید یکی از ماموریت‌های اصلی شما ساماندهی فعالیت‌ سامانه‌های ویدئویی درخواستی (VOD) و ارائه مجوز در این خصوص است. به صورت مشخص موسسه شما چه اقدامی برای مدیریت فعالیت در...

شما وارد سایت نشده‌اید. برای خواندن ادامه مطلب باید وارد سایت شوید.

وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

این مطلب در شماره ۵۷ پیوست منتشر شده است.

ماهنامه ۵۷ پیوست

برای بوکمارک این نوشته

دانلود نسخه PDF
http://pvst.ir/2o0
سونیتا سراب‌پورعضو تحریریه

  سال ۸۵ و با انتخاب رشته‌ دانشگاهی که نقشی در آن نداشتم وارد حوزه روزنامه‌نگاری شدم و حالا عاشق این کارم. ۱۲ سال است که به صورت تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کار می‌کنم؛ ۸ سال از این مدت به کار در تحریریه روزنامه‌های دنیای اقتصاد و ایران گذشت و با روزنامه‌های سرمایه، هم‌میهن، همشهری و اعتماد نیز همکاری داشتم. از سال ۹۷ مسیر فعالیتم تغییر کرد و در نهایت رسیدم به تحریریه پیوست.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  Back To Top
  ×Close search
  جستجو