skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تعرفه جدید برای ماینینگ اعلام شد فاصله بیشتر از هزار تومانی با نقطه سربه‌سر ماینرها

۷ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

توانیر نرخ جدید تعرفه برق مصرفی صنعت استخراج را ۲ هزار و ۸۳۲ تومان اعلام کرده است که به گفته فعالان نرخ تمام شده برق به حدود ۳ هزار و ۵۰۰ تومان می‌رسد.

به گزارش پیوست، مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت توانیر نرخ جدید تعرفه برق مصرفی صنعت استخراج را برای بازه زمانی ۲۸ اردیبشهت تا ۲۸ مرداد، ۲۸۳۲ تومان اعلام کرده است. همچنین اعلام شده خرید برای برای ماینرها در اوقات محدودیت‌دار ممنوع است.

ابلاغیه توانیر در مورد نرخ جدید تعرفه صنعت استخراج

علی بابک‌نیا، رئیس کارگروه ماینینگ انجمن بلاک‌چین در رابطه با نرخ جدید تعرفه برق معتقد است: امروزه با دستگاه‌های بالارده در صنعت استخراج، نقطه سربه‌سر نرخ تعرفه ۲۲۵۰ تومان است. چگونه برای این صنعت نرخ ۲۸۳۲ تومان را در کنار مالیات، ارزش افزوده و عوارض و… مشخص شده است که تمام شده آن به ۳۵۰۰ تومان می‌رسد؟ این به این معنی است که ما نمی‌خواهیم در کشور ماینینگ قانونی داشته باشیم.

او با اشاره به موارد قانونی مشخص شده مانند ورود دارایی‌های استخراج شده به چرخه اقتصاد برای واردات، معافیت‌های مالیاتی و تخفیف‌های دیده شده در مصوبات این حوزه گفت: : بارها به نهاد‌های تصمیم‌گیر و نظارتی گوشزد کردیم که بند‌های قانونی حمایتی و توسعه‌ای برای بخش قانونی جدی گرفته شوند. اما متاسفانه این صحبت‌ها توسط نهادهایی مانند بانک مرکزی، وزارت صمت یا نیرو جدی گرفته نشده.

همچنین به گفته رئیس کارگروه ماینینگ انجمن بلاک‌چین: هرچند نحوه نرخ گذاری محل بحث‌های زیادی شده اما پر واضح است زمانی که برق از یک نرخی فراتر رود هیچ متقاضی نمی‌تواند فعالیت کند گه در پایان ماه زیان‌ده شود.

او در ادامه گفت: متاسفانه داده‌های صادراتی صنعت برق شفاف نیست اما می‌توانستند به جای استفاده از میانگین، از حداقل نرخ صادراتی استفاده کنند تا بتوان نرخ بهتری را کشف کرد تا جای سود برای بخش خصوصی که تمایل دارد به صورت قانونی فعالیت کند، باقی بماند.

https://pvst.ir/hzg

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو