skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شرکت Savvy Games عربستان با تمرکز بر بازی‌های موبایلی به سرمایه‌گذاری ادامه می‌دهد

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شرکت Savvy Games پس از موفقیت بازی Monopoly Go در تلاش است تا سرمایه‌گذاری‌های خود در زمینه توسعه و اکتساب‌های حوزه بازی را افزایش دهد.

به گزارش پیوست به نقل از بلومبرگ، این شرکت که به طور کامل در مالکیت صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان است در ماه آوریل سال گذشته شرکت بازی‌سازی Scopely را به قیمت ۴.۹ میلیارد دلار خریداری و در همان ماه بازی Monopoly را روانه بازار کرد. از آن زمان تا به امروز مجموع ورودی پول این بازی محبوب به ۲ میلیارد دلار رسیده است.

براین وارد، مدیرعامل Savvy، می‌گوید که حالا شرکت Scopely به نوک پیکان استراتژی سرمایه‌گذاری این شرکت تبدیل شده است. در نتیجه می‌توان انتظار داشت که سرمایه بیشتری به سمت این شرکت بازی سازی روانه شود. این شرکت در حال حاضر هشت استودیو توسعه بازی را در اختیار دارد.

شرکت Savvy که در سال ۲۰۲۲ آغاز به کار کرده است به لطف جذب سرمایه ۳۸ میلیارد دلاری در تلاش است تا عربستان را به مرکزی برای بازی‌های ویدیویی تبدیل کند. این شرکت از آن زمان ۸.۳ میلیارد دلار در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده است.

حجم عظیم سرمایه به Scopely اجازه داد تا حدود ۵۰۰ میلیون دلار تنها برای بازاریابی Monopoly Go هزینه کند (مبلغی که شرکت سونی برای ساخت بازی اسپایدرمن ۲، یکی از محبوب‌ترین‌ بازی‌های کنسولی، هزینه کرده است.)

خاویر فریرا، مدیرعامل Scopely، ماه گذشته طی مصاحبه‌ای در کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی گفت: «ما افق بازگشتی کوتاهی برای این هزینه داریم. ما از آن برای رسیدن به ۱۰ میلیون کاربر فعال روزانه استفاده کردیم و درآمد محصول را به جایی رساندیم که فکر نمی‌کنم هیچ بازی موبایلی در غرب به آن رسیده باشد.»

فریرا افزود که از زمان اکتساب این شرکت توسط Savvy، مالک عربستانی دخالتی در فعالیت‌های روزمره نداشته است.

شرکت Savvy خود نیز دو بازی بزرگ را در دست توسعه دارد و پلتفرم موبایلی را هدف اصلی قرار داده است.

با این حال برخی از سرمایه‌گذاری‌های Savvy را نمی‌توان چندان موفق دانست. تمرکز اولیه این شرکت بر ورز‌ش‌های الکترونیکی و صنعتی که هنوز مخاطبان و اسپانسر‌های چندانی ندارد به سوالاتی منجر شد.

این شرکت برای خرید ESL Faceit که جام جهانی ورزش‌های الکترونیکی را تابستان سال جاری با جایزه ۶۰ میلیون دلاری در عربستان اداره می‌کند، ۱.۵ میلیارد دلار هزینه کرده است. شرکت ESL Faceit در ماه فوریه ۱۵ درصد از کارکنان خود را اخراج کرد و Savvy می‌گوید سرمایه‌گذاری بزرگ در حوزه ورزش‌های الکترونیک را متوقف می‌کند.

شرکت دیگری از سوئد به نام Embracer Group AB نیز که Savvy در آن سرمایه‌گذاری کرده است پس از نتایج نا امید کننده حالا یک روند بازسازی را پشت سر می‌گذارد. سال گذشته شرکت Savvy از یک قرارداد ۲ میلیارد دلاری با Embracer نیز عقب کشید اما وارد می‌گودی همچنان نگاه مثبتی به Embracer دارد.

https://pvst.ir/hpv

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو