skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مرکز تتا: امکان اتصال سکوهای داخلی به زیرساخت‌های معاملات خودرو فراهم شد

۲۶ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از امکان اتصال سکوها و پلتفرم‌های فعال در حوزه معاملات خودرو و وسایل نقلیه به زیرساخت‌های معاملات خودرو خبر داده است. بر این اساس، از این پس پلتفرم‌های فعال این حوزه می‌توانند با مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، مشارکت کنند.

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، با توجه به ماموریت مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در فعال‌سازی بازارهای تجاری جدید برای فعالین حوزه تجارت الکترونیکی، با هماهنگی به‌عمل آمده با فراجا، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و قوه قضائیه، امکان اتصال سکوهای مجاز داخلی به زیرساخت‌های معاملات خودرو فراهم شده است.

در گذشته پلتفرم‌های حوزه خرید و فروش خودرو مانند دیوار، شیپور، باما، کارنامه وغیره از وزارت صمت درخواست اتصال به زیرساخت‌های معاملات خودرو برای انجام فرایند خرید و فروش را داشتند. بر این اساس، خدماتی استعلامی هویتی و مالکیتی برای پلتفرم‌های فعال در این حوزه فعال شده است.

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از کلیه سکوهای تجارت الکترونیکی فعال در زمینه معاملات خودرو و وسایل نقلیه، دعوت کرده است تا در صورت تمایل به مشارکت در این حوزه، درخواست‌های خود را برای بررسی به این مرکز ارسال کنند. مهلت پذیرش درخواست متقاضیان، تا ابتدای اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ عنوان شده است.

مدارک مورد نیاز برای ارسال در خواست مشارکت با مرکز تتا عبارتند از: معرفی شرکت شامل مدارک ثبتی، روزنامه آخرین تغییرات مدیران و سوابق، پروژه‌ها، نیروی انسانی کلیدی، نامه اعلام آمادگی برای مشارکت در طرح و درخواست بررسی مدارک و خلاصه پیشنهاد شرکت برای راه‌‌اندازی و راه‌بری طرح

بر این اساس، پلتفرم‌های فعال در حوزه خرید و فروش خودرو از این پس می‌توانند به زیرساخت‌های معاملات خودرو متصل شوند. این امکان بنا به آیین‌نامه اجرایی جز 4 بند ک تبصره 10 قانون بودجه کل کشور سال 1402، مصوب 1402/07/09 هیأت وزیران، حضور سکوهای تجارت الکترونیکی در انجام معاملات و نقل و انتقال خودرو ممکن شده است.

 امین کلاهدوزان رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی عنوان کرد: نتیجه این حرکت قطعا در رشد اکوسیستم تجارت الکترونیکی کشور موثر بوده و سهولت، اعتماد و امنیت بیشتر در معاملات را برای مردم به ارمغان خواهد آورد.

او در این جلسه، افزود: امکان حضور سکوها در این بازار فرصت بسیار ارزشمندی است تا در راستای سیاست‌های دولت محترم و مصوبات مجلس شورای اسلامی، خدمت رسانی به مردم تسهیل شود.

کلاهدوزان با اشاره به مهم‌ترین ویژگی‌های این اقدام، تصریح کرد: کاهش اختلافات و پرونده‌های قضایی طرفین معامله، جلوگیری از برخی کلاهبرداری‌های احتمالی و ایجاد اطمینان خاطر بیشتر برای خریدار و فروشنده از مهم‌ترین ویژگی‌های این اقدام است.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ضمن دعوت از کلیه شرکت‌های نوآور و دانش‌بنیان که در این زمینه فعالیت دارند، اعلام کرد: پذیرش تقاضای اتصال سکوها تا اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ ادامه داشته و پیش‌بینی می‌شود هموطنان تا پایان بهار سال آینده بتوانند از این خدمات در بستر سکوهای منتخب استفاده نمایند.

بر این اساس، از این پس امکان استعلام آخرین وضعیت وسیله نقلیه شامل مشخصات هویتی مالک، وجود ممنوعیت‌های معاملاتی، سوابق تصادفات و نیز امکان استعلام وضعیت طرفین معامله شامل استعلامات هویتی، ممنوع‌المعامله بودن و غیره از طریق سکوها با رعایت حریم شخصی افراد، در اختیار دو طرف معامله قرار خواهد گرفت و طرفین می‌توانند مقدمات عقد قرارداد را به صورت الکترونیکی طی نموده و در انتها مبایعه‌نامه را نیز به صورت الکترونیکی و برخط تنظیم و امضا کنند. پس از امضای فروش‌نامه الکترونیکی خریدار و فروشنده با اخذ نوبت و مراجعه به مراکز تعویض پلاک می‌توانند بلافاصله نسبت به طی مراحل نهایی نقل و انتقال وسیله نقلیه اقدام نمایند.

https://pvst.ir/hiv

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو