skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اپراتورهای موبایل برای توسعه اینترنت تعهد به سرمایه‌گذاری ۹ میلیارد دلاری دادند دو شرکت خاورمیانه‌ای بیش از ۷ میلیارد دلار متعهد شدند

۸ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

گروه‌های اپراتور موبایل طبق آنچه دبیرکل اتحادیه بین‌المللی مخابرات اعلام کرده برای توسعه اتصال در جهان بیش از ۹ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری را متعهد شده‌اند. طبق اطلاعات منتشر شده، بیش از ۷ میلیارد دلار از این تعهدات مربوط به دو غول ارتباطات خاورمیانه است.

به گزارش پیوست، شرکت اتصالات امارات و Ooredoo قطر روی هم رفته ۷.۱ میلیارد دلار را به توسعه زیرساخت و شبکه اینترنت در مناطق مختلف از جمله شمال آفریقا و خاورمیانه اختصاص داده‌اند که قرار است طی یک دوره ۲ تا پنج ساله سرمایه‌گذاری شود.

تعهدات صنعت ارتباطات برای توسعه زیرساخت، خدمات و پشتیبانی از ائتلاف دیجیتال Partner2Conncet اتحادیه بین‌المللی مخابرات به بیش از ۴۶ میلیارد دلار می‌رسد.

ائتلاف Partner2Connect را اتحادیه بین‌المللی مخابرات در سپتامبر ۲۰۲۱ برای مشارکت طرفین مختلف در همکاری‌ها و تعهدات مربوط به توسعه اتصال در جهان راه‌اندازی کرد.

از جمله تعهداتی که در کنگره بین‌المللی موبایل به آنها اشاره شده است، ۶ میلیارد دلار به گروه فناوری e& (اتصالات)، شرکت ارتباطات اماراتی، اختصاص دارد و این شرکت قرار است از سال ۲۰۲۴ تا ۲۰۲۶ بودجه را به عرضه خدمات دیجیتال و شبکه اتصال فراگیر و ارزان در کشور‌های خاورمیانه، آفریقا و آسیا اختصاص دهد.

شرکت China Telecom نیز بیش از ۱.۴ میلیارد دلار را به عرضه فیبر خانگی (FTTH) اختصاص داده که قرار است دسترسی بیش از ۸۰ میلیون نفر از ساکنان مناطق دور افتاده و روستایی چین به خدمات اطلاعات و ارتباطات با کیفیت را ممکن سازد.

شرکت ارتباطات قطری Ooredoo نیز ۱.۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری را به توسعه اتصال در بازارهای مختلف از شمال آفریقا تا اقیانوس هند اختصاص داده است.

علاوه بر این ۶۰۰ میلیون دلار نیز از سوی شرکت بین‌المللی Veon به ساخت زیرساخت اوکراین اختصاص یافته و قرار است به توسعه ارتباطات در روند بازسازی این کشور اختصاص یابد.

براساس داده‌های اتحادیه بین‌المللی مخابرات، ۲.۶ میلیارد نفر در جهان از دسترسی به اینترنت محروم هستند. ITU خواستار بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری جهانی تا سال ۲۰۲۶ است که تخصص و منابع مورد نیاز برای توسعه ارتباطات در سراسر جهان را فراهم کند.

تعهدات Partner2Connect، علاوه بر زیرساخت از نیازها‌ی اساسی در حوزه مهارت‌های دیجیتال و فراگیری دیجیتال نیز حمایت می‌کنند.

تعهدات فوق قرار است طی ۲ تا ۵ سال آینده اجرایی شوند.

https://pvst.ir/hbu

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو