skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سازمان تعزیرات حکومتی: تاکسی‌های اینترنتی گزینه «عجله دارم» را حذف نکنند پلمب می‌شوند+به‌روزرسانی

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۱۶ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۸ بهمن ۱۴۰۲

تپسی از اسنپ شکایت می‌کند

سازمان تعزیرات حکومتی به تاکسی‌های اینترنتی هشدار داد در صورتی که گزینه عجله دارم را حذف نکنند پلمب می‌شوند.

به گزارش پیوست، محمدعلی اسفنانی، سخنگوی این سازمان، در نشست خبری خود گفت: گزینه «عجله دارم» در تاکسی‌های اینترنتی مصداق بارز اضافه‌دریافت و گران‌فروشی است. این گزینه نه زودتر مسافر را به مقصد می‌رساند و نه خدمات اضافه به مردم ارائه می‌دهد بنابراین تخلف است. فقط گزینه‌ای است که فرد مبلغ بیشتری پرداخت کند. معمولاً دو سه بار متقاضی را در انتظار می‌گذارند و نهایتاً وقتی گزینه عجله دارم را انتخاب می‌کند با رقمی حدود ۲۰- ۳۰ درصد بالاتر سفر را قبول می‌کنند.

او در این باره به تاکسی‌های اینترنتی تذکر داد: تذکر جدی می‌دهم که تاکسی‌های اینترنتی این گزینه را حذف کنند و مردم را در خدماتی که دریافت می‌کنند دچار مشکل نکنند. چنان‌که تخلف گران‌فروشی احراز شود، رئیس شعبه حق دارد حکم به پلمب واحد مربوطه بدهد.

وزارت اقتصاد: «عجله دارم» تخلف نیست

امیر سیاح، رئیس مرکز بهبود محیط کسب‌وکار وزارت اقتصاد در توییتی صراحتا با موضع‌ سازمان تعزیرات مخالفت کرد و نوشت: «گزینه عجله دارم به‌ هیچ‌ وجه تخلف نیست اما نگران کردن سرمایه‌گذاران، قطعا تخلف از سیاست اعلامی دولت است. سیاست دولت، ایجاد ثبات و امنیت سرمایه‌گذاری است و باهر تخلقی از آن محکم برخورد می‌کنیم.»

او در توییت دیگری نیز نوشت: «اینکه هر روز کسی با دستورالعمل سلیقه‌ای، دل کارآفرین و سرمایه‌گذار خصوصی را بلرزاند، با سیاست اعلامی دولت کاملا در تضاد است. این عادت زشت به ارث رسیده از دولت‌های قبل باید کنارگذاشته شود گزینه #عجله_دارم می‌ماند ولی سازمان‌ها و روش‌های مغایر سیاست‌های کلی اصل۴۴ حذف خواهند شد.»

سیاح همچنین در یک توییت دیگر نوشت: «اسلام، قانون اساسی و نظام اسلامی، سازوکار بازار را به رسمیت شناخته‌اند. پیشنهاد کرایه بیشتر به مشتری تاکسی اینترنتی در ازای یافتن سریع‌تر تاکسی، خلاف هیچ قانونی نیست دولت قویا حامی سرمایه‌گذاران خصوصی است و با آنها بر اساس قانون اسلام رفتار می‌کند نه اصول کهنه و شکست‌خورده کمونیستی.»

https://pvst.ir/h5y
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو