skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آپدیت جدید گوگل: تولید تصویر توسط بارد و Gemini Pro برای همه

۱۳ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

گوگل اعلام کرد کاربران می‌توانند از  چت بات هوش مصنوعی بارد، برای تولید «تصاویر با کیفیت بالا و ایجاد عکس‌های واقعی» استفاده کنند. این قابلیت برای اغلب کشورها فعال شده است اما فعلا فقط از زبان انگلیسی پشتیبانی می‌کند. همچنین نسل جدید هوش مصنوعی گوگل که با نام Gemini Pro شناخته می‌شود اکنون برای همه (غیر از ایران) در دسترس است.

کاربران می‌توانند از Bard بخواهند با استفاده از مدل Google’s Imagen 2 متن را به تصویر تبدیل کند. بارد، که اکنون توسط مدل زبان بزرگ Gemini Pro گوگل پشتیبانی می‌شود، پیش از این هم قرار بود تولید تصویر داشته باشد. با این حال گفته شده بود این قابلیت از مدل قدرتمندتر Gemini Ultra استفاده می‌کند که هنوز در حال توسعه است.

گوگل بارد با کمک Gemini Pro می‌تواند با ChatGPT Plus رقابت کند و اکنون که تولید تصویر نیز به آن اضافه شده رقابت با DALL-E 3 نیز آغاز خواهد شد. به این نکته نیز باید توجه کرد که برخلاف ChatGPT Plus که متکی به اشتراک پولی است، مردم می توانند بدون هیچ هزینه ای از بارد به روز شده با Imagen 2 استفاده کنند.

گوگل گفته است در قابلیت تولید تصاویر توسط بارد به مسائل اخلاقی توجه می‌کند همچنین ویژگی واترمارکینگ این شرکت در پیکسل‌های عکس‌ها قرار می‌گیرد و به نشان دادن اینکه تصاویر توسط هوش مصنوعی تولید شده‌اند کمک می‌کند. گوگل همچنین گفته است که برای جلوگیری از تولید تصاویر افراد شناخته شده و محدود کردن محتوای خشونت آمیز، توهین آمیز یا جنسی ، محدودیت‌های فنی اجرا کرده است.

تولید تصویر به بارد محدود نخواهد شد. گوگل یک ابزار آزمایشی عکس جدید با پشتیبانی از Imagen 2 به نام ImageFX منتشر کرد. ImageFX به کاربران این امکان را می دهد که تصاویری را با پیام های متنی ساده ایجاد کنند تا مردم بتوانند با هوش مصنوعی مولد بازی کنند و بازخورد فعالیت‌های آنها مستقیماً به مهندسان گوگل منتقل می‌شود

در حالی که تولید تصویر در حال حاضر فقط به زبان انگلیسی است، چت بات جمنای بارد به بیش از ۴۰ زبان در بیش از ۲۳۰ کشور گسترش یافته است. نسخه قبلی فقط به زبان انگلیسی کار می کرد و در ۱۷۰ کشور موجود بود.

 

https://pvst.ir/h53

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو