skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تتر رسما خبر از همکاری با نهادهای دولتی و امنیتی آمریکا داد

۲۸ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تتر همکاری دولتی امنیتی

بنیاد تتر به عنوان عرضه کننده پراستفاده‌ترین استیبل‌کوین جهان، با انتشار نامه‌های رد و بدل شده میان این بنیاد و نهادهای قانون‌گذاری آمریکا، رسما از همکاری خود را سرویس‌های امنیتی و دولتی خبر داد.

به گزارش پیوست، با انتشار اخبار مسدودسازی کیف‌پول‌های مرتبط با لیست SDN اوفک توسط تتر، گمانه‌زنی‌ها در مورد همکاری این بنیاد با نهادهای دولتی افزایش یافت. مدیرعامل تتر هم اعلام کرده بود این رویه در جهت کمک به اکوسیستم استیبل‌کوین‌ها انجام شده است.

با این حال تتر به صورت رسمی اعلام کرده در حال همکاری با نهادهای دولتی برای کاهش فعالیت‌های غیرقانونی است. مدیرعامل تتر، پائولو آردوینو گفته، تتر تلاش خود برای مبارزه با سواستفاده از استیبل‌کوین‌ها در فعالیت‌های غیرقانونی را افزایش داده است.

باتوجه به نامه‌های منتشر شده، تتر با نهادهایی مانند مجلس نمایندگان، کمیته امور بانکی و مجلس سنای آمریکا نامه‌نگاری داشته است و این اسناد نشان می‌دهد تتر همکاری فعالی با مقامات قانونی دارد. همچنین این نامه‌ها مواردی مانند روش‌های مورد استفاده برای جلوگیری از سواستفاده کاربران از USDT‌ را نشان می‌دهد.

از طرفی این شرکت ادعا می‌کند توانسته با موفقیت ۳۲۶ کیف‌پول، که دارایی در حدود ۴۳۰ میلیون دلار را به صورت USDT‌ در اختیار داشته‌اند را مسدود کند. این آدرس‌ها شامل مسدود کردن کیف‌پول‌های تحت تحریم‌های اداره کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا (OFAC) می‌شود. البته داده‌های بلاک‌چین نشان می‌دهد تتر ۱۶۱ کیف پول اتریوم را مسدود کرد است و از این تعداد حدود ۱۵۰ کیف‌پول فاقد USDT هستند.

به گفته آردوینو، تتر سابقه همکاری با آژانس‌هایی مانند وزارت دادگستری و سرویس مخفی آمریکا را در کارنامه خود دارد و در حال انجام همکاری با FBI است.

البته افشای همکاری تتر با سازمان‌های امنیتی و اطلاعاتی می‌تواند به نامه یکی از سناتورها به دادستان کل آمریکا هم مرتبط باشد. نامه‌ای که براساس آن بایننس و تتر متهم به نقض قوانین تحریم، قانون اسرار بانکی و تامین مالی تروریسم شده‌اند. همچنین ادعاهایی در مورد آگاهی بایننس و تتر از استفاده گروه‌های افراطی با اهداف تروریستی و غیرقانونی از خدمات آنها و عدم غربالگری کافی مطرح شده است.

مدیرعامل تتر تاکید کرده این شرکت سو استفاده از USDT یا هر ارز دیجیتال را برای مقاصد غیرقانونی، محکوم می‌کند و کاملا متعهد به همکاری با آژانس‌های مجری قانون جهانی است.

https://pvst.ir/gp2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو