skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کارخانه نوآوری آزادی تا اردیبهشت ماه تخلیه نمی‌شود

۱۷ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ آبان ۱۴۰۲

فرزین فردیس، رئیس هیئت مدیره هم‌آوا در گفت‌وگو با پیوست خبر داد طبق توافقی که میان هم‌آوا و شرکت آما، مالک ملک کارخانه نوآوری، صورت گرفته است، این کارخانه تا اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ تخلیه نخواهد شد و به فعالیت عادی خود ادامه می‌دهد.

تا زمان فرا رسیدن اردیبهشت ۱۴۰۳، مذاکرات میان ذی‌نفعان در جریان است و هنوز مشخص نیست چه سرنوشتی در انتظار کارخانه پس از این تاریخ خواهد بود. در اسفند ۱۴۰۱ شرکت آما از طریق مراجع قضایی اعلام کرد که حاضر به تمدید قرارداد نبوده و قصد تغییر کاربری و فروش ملک را دارد و علی‌رغم مذاکرات متعدد و پیشنهاد مبلغ بسیار مناسب برای ادامه اجاره، نتیجه‌ای از این مذاکرات حاصل نشد.
هفته گذشته هم‌آوا به عنوان مستاجر این کارخانه اعلام کرد در تاریخ ۸ آبان ماه ۱۴۰۲، وکیل شرکت آما به همراه نماینده معاونت اجرایی اسناد رسمی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران، بدون اعلام قبلی، به‌منظور تخیله کارخانه نوآوری آزادی در محل حاضر شدند. در نتیجه مذاکرات صورت گرفته، یک ماه فرصت داده شد تا کارخانه نوآوری آزادی در تاریخ ۸ آذر ماه ۱۴۰۲ به صورت کامل تخلیه شود. در غیر این صورت به گفته ایشان این مکان توسط ضابطان قضایی با استفاده از یگان ویژه نیروی انتظامی تخلیه خواهد شد.
به دنبال این اقدام هم‌آوا در اطلاعیه‌ای خواستار همکاری فعالان اکوسیستم شد. اما در پی انتشار این بیانیه مدیران پارک پردیس اعلام نارضایتی کردند و گفتند اگر این بیانیه صادر نمی‌شد طی یکی دو هفته آینده خبر خوبی برای اکوسیستم نوآوری داشتند.

شرکت آما، ملک این کارخانه را در مزایده فروش عرضه کرده بود که این مزایده روز ۱۶ آبان برگزار شد اما این شرکت  اعلام کرد هیچ شرکت‌کننده‌ای در این مزایده حاضر نشد و ملک فروخته نشده است. آما در اطلاعیه‌ای که روی کدال منتشر کرد نوشت: «با عنایت به آگهی مزایده فروش عرصه و عیان و تاسـیسات کارخانه آما یک در تاریخ ۲۳ مهر ۱۴۰۲ و اتمام مهلت ارائه پاکات پیشنهادی تا تاریخ ۱۵ آبان ۱۴۰۲ به استحضار می‌رساند، هیچ پاکت پیشنهاد قیمتی دریافت نگردید و مزایده فوق بدون نتیجه به پایان رسید.»

در مورد سابقه این ملک در بیانیه سرآوا آمده مجموعه‌ای که کارخانه نوآوری در آن احداث شده است، دهه‌ها پیش اولین کارخانه الکترودسازی کشور به نام «آما» بود. کارخانه آما در سال ۱۳۳۸ توسط اکبر علیزاده راد بنا نهاده شد، اما چند دهه بعد به دلیل سیاست‌های انتقال واحدهای صنعتی به خارج از شهر تهران، برای چندین سال به یک کارخانه متروکه تبدیل شده بود.

اولین کارخانه نوآوری ایران با ایده سعید رحمانی، بنیانگذار سرآوا، و حمایت و سرمایه‌ سهامداران این شرکت، با پشتکار و توانایی موسسان هم‌آوا و تیم اجرایی آن بازسازی و راه‌اندازی شد. کارخانه نوآوری با مشارکت شرکت «آما» مالک کارخانه و سهامداران آن (به خصوص خانواده علیزاده) که با خیرخواهی در ۶ سال گذشته از این طریق، همراه و حامی جوانان کارآفرین ایران بوده‌اند و همچنین پشتیبانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک فناوری پردیس و شرکت‌های مستقر در کارخانه با سرمایه‌گذاری مادی و حمایت‌های معنوی همه آنها آغاز به کار کرد.

https://pvst.ir/gci

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو