skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ازکی از «ازکی‌سرمایه» رونمایی کرد

سمانه سمیع تحریریه

۲۵ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

پلتفرم «ازکی‌سرمایه» محصول همکاری جدید دو مجموعه ‎ازکی و ‎داران پلتفرم مشاوره سرمایه‌گذاری است و در واقع «ازکی سرمایه» برای دسترسی افراد به بازار سرمایه و کمک به سرمایه‌گذاری هوشمندانه کاربران راه‌اندازی شده است.

به گزارش پیوست، تیم لطیف مدیرعامل هلدینگ مکث در ابتدای رویداد رونمایی از پلتفرم ازکی‌سرمایه به همکاری شرکت ازکی و داران اشاره کرد و پلتفرم ازکی‌سرمایه را یکی از راه‌های ورود سرمایه به اکوسیستم استارت‌آپی دانست.تیم لطیف به موضوع سرمایه‌گذاری خطرپذیر هم اشاره کرد و گفت: سرمایه‌گذاری خطرپذیر مثل سرمایه‌گذاری در ساختمان و مسکن نیست که همیشه بتوان در آن سود کرد. سرمایه‌گذاری خطرپذیر سرمایه‌گذاری صفر یا صدی است. یک حرکت اشتباه  به صفر منجر می‌شود و یک حرکت درست سرمایه را چندین برابر می‌کند.او همچنین ادامه داد ما در ازکی علاقه‌مندیم به بازار سرمایه نزدیک‌تر شویم چون معتقدیم با عددهای کوچک می‌توانیم ارزش‌های بزرگتری خلق کنیم.این پلتفرم هم با مشاوره‌های مالی و سرمایه‌گذاری به کاربران کمک می‌کند تا با ریسک‌های سرمایه‌گذاری آشنا شوند و با درک بهتری از شرایط در زمینه سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.


بازار سرمایه به بازار سرمایه‌گذاری جسورانه وصل نشده است

لطیف در ادامه به این موضوع اشاره کرد که بازار سرمایه‌ ایران هنوز به اکوسیستم استارت‌آپی متصل نشده و شرکت‌هایی مثل ازکی سرمایه می‌تواند استارت‌آپ‌ها را به بازار سرمایه وصل کند.به باور تیم لطیف ایران به واقع مواد اولیه کار یعنی تکنولوژی و تحقیقات بازار را دارد و با اینکه سایه مهاجرت بر اکوسیستم استارت‌آپی سایه انداخته است اما همچنان می‌تواند جزو کشورهای پیشرو در این مسیر باشد.

در مسیر سوپراگریگیتور فین‌تکی

حامد ولی‌پوری مدیرعامل ازکی هم در ادامه گفت: ازکی می‌خواهد سوپراگریگیتور حوزه فین‌تکی ایران باشد. ولی‌پوری به مزایای سوپراگریگیتور فین‌تکی برای کاربران اشاره کرد و گفت: سوپراگریگیتور می‌تواند سرویس‌های متعدد ولی متمرکز را در کنار تجربه شخصی‌سازی شده برای کاربران را فراهم کند.مذاکره بهتر به نفع مشتری، رابطه اعتماد محور مقایسه قیمت کیفیت و سرویس، بهترین بالانس بین مبلغ پرداختی با ارزش دریافتی هم از دیگر مزایای سوپراگریگیتورها برای کاربران است.

ورود ازکی به بازار سلامت دیجیتال و رمزارز

ولی‌پوری در ادامه دلیل انتخاب شرکت داران را به عنوان همکار ازکی و پلتفرم ازکی سرمایه هماهنگ بودن فرهنگ این شرکت با ازکی و مقیاس پذیر بودن محصول تیمی و پتانسیل بازار سرمایه عنوان کرد و گفت: ازکی به زودی وارد بازار سلامت دیجیتال و رمزارزها هم خواهد شد.مدیرعامل ازکی همچنین در پاسخ به پیوست در زمینه چگونگی ورود ازکی به بازار سلامت دیجیتال و رمزارزها گفت: هنوز پلتفرمی که بخواهیم آن را با ازکی ادغام کنیم مشخص نکرده‌ایم اما تا پایان امسال حداقل یک خبر دیگر از این نوع ادغام‌‌ها خواهیم داشت.

سرمایه‌گذاری دموکراتیک

رضا خانکی، مدیرعامل داران که از حالا به عنوان مدیر ازکی سرمایه هم شناخته می‌شود در رابطه با داران گفت: داران به عنوان پلتفرم واسط بین آحاد مردم و شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری تحت نظارت سازمان بورس است که خدمات مشاوره را در زمینه خرید و فروش صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهد. او ادامه داد ماموریت ما این است که آسودگی را به سرمایه‌گذاری همه مردم اضافه کنیم و دسترسی آنها به بازارهای مالی را دموکراتیک کنیم. او به روند سرمایه‌گذاری در جهان هم اشاره کرد و توضیح داد: بحث سرمایه‌گذاری و پس‌اندازی در ایران متفاوت است و به طور کل ایران کشوری بانک محور است که نزدیک به ۴۰ درصد پس‌اندازهای مردم روی زمین و مسکن بوده است.اما هدف غایی ما استفاده تمام مردم ایران از فضای سرمایه‌گذاری است و از آنجا که ازکی می‌تواند سوپراگریگیتور موفق فین‌تکی شودچشم‌انداز بیزینس ما هم بهینه کردن توزیع ثروت در کشور است

وضعیت پس‌انداز مردم ایران

نحوه سرمایه‌گذاری در ازکی سرمایه

خانکی هم‌چنین در رابطه با چگونگی استفاده از پلتفرم ازکی سرمایه گفت: کاربران با استفاده از اپلیکیشن ازکی‌سرمایه می‌توانند از طریق کد سجام در صندوق‌ها ثبت نام و سرمایه‌گذاری کنند و ازکی سرمایه هیچ دخل و تصرفی در مبلغ سرمایه‌گذاری کاربران ندارد و تنها تسهیلگر سرمایه‌گذاری آنها است.کاربران با ازکی سرمایه می‌توانند روی صندوق‌های درآمد ثابت امین آشنا، آمیتیس، هدیه فارابی، صخره سرمایه و دانش،کاریزما،گلرنگ، حکمت آشنا و شکوه اوج دماوند و صندوق‌های سهامی صندوق یکم اکسیرفارابی و فیروزه موفقیت کاملا آنلاین ثبت نام کنند و از طریق پلتفرم تاریخچه دارایی‌ها و لیست پیشنهاد اختصاصی و ریسک محور و همچنین لیست بهترین صندوق‌ها را مشاهده کنند.

https://pvst.ir/fos
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو