skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
انتخاب سردبیر

تپسی به هر سهم خود ۳۱ ریال سود داد

سمانه سمیع تحریریه

۲۱ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۳ تیر ۱۴۰۲

مجمع عمومی تپسی به پیشنهاد هیات مدیره تنها ۱۰ درصد سود سالانه خود را میان سهامداران تقسیم کرد و بدین ترتیب به هر سهم این تاکسی اینترنتی ۳۱ ریال سود پرداخت می‌شود.

به گزارش پیوست؛ اولین مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پیشگامان فناوری و دانش آرامیس (تپسی) امروز ۲۱ تیر ماه ۱۴۰۲ برگزار شد. در این مجمع، به پیشنهاد هیات مدیره تنها ۱۰ درصد سود ۷۵ میلیارد تومانی تپسی در سال ۱۴۰۱ میان سهامداران تقسیم شد. این حداقل سودی است که شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه می‌توانند میان سهامداران تقسیم کنند.

گزارش عملکرد تپسی

در بخش دیگری از این مراسم میلاد منشی‌پور، مدیرعامل تپسی به ارائه گزارشی مختصر از عملکرد این شرکت پرداخت و گفت: به زودی در رویدادی مفصل به ارائه گزارش سالانه تپسی خواهیم پرداخت؛ اما به اختصار طی یک سال گذشته تپسی به عنوان اولین استارت‌آپ وارد بازار سرمایه شد و آمار و ارقام شفاف ما نشان از اعتماد بیست و سه میلیون کاربر و بیش از دو میلیون سفیر به تپسی دارد.
او در ادامه گفت: ما هم‌اکنون در ۳۲ شهر ایران فعالیم و ۸۰ میلیارد تومان درآمد ماهانه برای تپسی و بیش از ۴۲۰۰ میلیارد تومان ارزش سفرهای سالانه، خلاصه عملکرد تپسی بوده است. علاوه بر اینکه ۱۳۰۰ کارمند به صورت مستقیم با تپسی همکاری می‌کنند.


منشی‌پور، دارایی اصلی تپسی را تیم متخص مدیریتی و نرم‌افزاری، شبکه گسترده عرضه و تقاضا، زیرساخت فنی کارآمد و هوش مصنوعی مقیاس‌پذیر عنوان کرد و توضیح داد: خلاصه صورت‌های مالی سال ۱۴۰۱ تپسی نشان می‌دهد درآمد عملیاتی تپسی در سال ۱۴۰۱ حدود دو ونیم برابر و سود خالص حدود چهار برابر سال گذشته است. درآمدهای عملیاتی تپسی هم نسبت به سال قبل ۱۳۵درصد رشد داشته است.

او در ادامه توضیح داد: در سال ۱۴۰۱ تعداد کاربران فعال تپسی بیش از ۵۰ درصد افزایش داشته است و مسافران ۶۰ درصد و تعداد سفیران فعال ۵۶ درصد بوده است.
به گفته مدیرعامل تپسی، پس از آنکه الگوی سهامدار حرفه‌ای برداشته شد، تپسی هم‌اکنون حدود ۷هزار سهامدار دارد.

درآمد و سود تپسی
درآمد و سود خالص تپسی در سال ۱۴۰۱ و پیش‌بینی ۱۴۰۲

هدف تپسی در سال ۱۴۰۲ دوبرابر کردن درآمد و سه و نیم برابر کردن سود خالص است. میلاد منشی‌پور معتقد است این پیش‌بینی‌ها تنها با بیزینس فعلی است و در سال ۱۴۰۲ با توسعه بازار فعلی و ایجاد فیچرها و محصولات جدید درآمد تپسی بیشتر می‌شود.
منشی‌پور ویژگی‌هایی جدید مثل  فیچر عجله ندارم، ورود به بخش‌های جدید بازار حمل و نقل، سرویس وی آی پی و سرویس مدرسه را از ویژگی‌های آتی این پلتفرم عنوان کرد.

در بخش پرسش و پاسخ هم منشی‌پور در پاسخ به سوال یکی از حضار در خصوص چگونگی کاهش هزینه‌های تپسی توضیح داد: هزینه اصلی بخش حقوق و و دستمزد در تپسی مربوط به بخش‌های تکنولوژی، علم داده و هوش مصنوعی است و ما معتقدیم یک کارمند خوب به اندازه سه کارمند کار می‌کند و ما در تلاشیم در این بخش همیشه نیروهای حرفه‌ای بازار را استخدام کنیم.

منشی‌پور همچنین در پاسخ به برخی سوالات هم توضیح داد تا زمانی که رقیب اطلاعات شفاف و قابل دسترس را در اختیار عموم قرار ندهد ما نیز نمی‌توانیم به خاطر مسائل بازار اطلاعات تعداد سفرها و اطلاعاتی از این دست را در اختیار عموم قرار دهیم.

https://pvst.ir/fej
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو