skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

«زی‌رو» سرمایه جذب کرد

یگانه کربلایی نویسنده میهمان

۱۸ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

هم‌بنیانگذار زی‌رو از سرمایه‌گذاری صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنعت نفت روی این استارت‌آپ حمل‌ونقل اشتراکی خبر داد. میزان سرمایه‌گذاری و درصد سهام داده شده به این صندوق از سوی هم‌بنیان‌گذار زی‌رو اعلام نشده است.

سید سجاد غرضی، هم‌بنیانگذار زی‌رو در گفت‌وگو با پیوست، درباره جذب سرمایه اخیر این استارت‌آپ گفت: ما طی یک فرآیند طولانی با صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنعت نفت، توانستیم از این نهاد جذب سرمایه کنیم. بیزینس مدل ما توسط این صندوق با دقت بررسی شد.

به گفته هم‌بنیان‌گذار زی‌رو، از سرمایه‌ جذب شده برای توسعه موتورها و دوچرخه‌های برقی و افزودن اسکوترهای برقی استفاده خواهد شد.

او در پاسخ به پرسشی درباره برنامه‌های زی‌رو در خصوص جذب سرمایه بیشتر از صندوق‌ها و شرکت‌های مختلف گفت: فعلا برنامه دیگری برای جذب سرمایه نداریم و امیدواریم با صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنعت نفت بتوانیم تامین‌ مالی‌های متنوع‌تری انجام دهیم.

غرضی با بیان این که به تازگی فراخوان مناقصه شهر تهران برای سفرهای اشتراکی با موتورهای برقی هوشمند منتشر شده است گفت: فکر نمی‌کنم شرکت دیگری صاحب تکنولوژی سفرهای اشتراکی با دستگاه‌های برقی باشد.

او درباره سازوکار اجرای این مناقصه گفت: برنده این مناقصه با شهرداری قرارداد همکاری منعقد می‌کند و به دنبال آن شهرداری به ازای هر سفر مبلغی را پرداخت می‌کند و مابقی از سوی کاربر پرداخت می‌شود.

هم‌بنیان‌گذار زی‌رو درباره جزئیات این مناقصه گفت: به نظر ما در قراردادی که تعیین شده، موضوع قیمت‌گذاری نیاز به اصلاح‌هایی دارد. به هر حال کسب‌وکار نوپایی در حال شکل‌گیری است که اگر لطمه ببیند ممکن است سرانجام کل موضوع حمل‌ونقل اشتراکی با دستگاه‌های برقی دچار ابهام شود.

او افزود: از آن جایی که در حال تغییر بازارهای سنتی هستیم نیاز به حمایت داریم. بنابراین در حال حاضر یک مقدار زود است که حاکمیت اعمال نظر کند. بهتر است مدتی تامل کند تا بازار شکل‌بگیری و بعد به عنوان تنظیم‌گر وارد عمل شود.

https://pvst.ir/fdo

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو