skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
انتخاب سردبیر

وزیر ارتباطات: شرکت مخابرات در انجام وظایفش کوتاهی کرده است

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۱۴ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۵ تیر ۱۴۰۲

وزیر ارتباطات ©عکس: ایرنا

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتقاد از شرکت مخابرات، این شرکت را به کوتاهی در انجام وظایفش در لایه تجمیع و شبکه داخل شهرها و استان‌ها متهم کرد.

به گزارش پیوست، روز گذشته (۱۳ تیر) نامه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به مخابرات منتشر شد که در آن با تمدید پروانه این شرکت به دلیل حل نشدن مشکلات شبکه مخالفت شده بود. حال امروز (۱۴ تیر ۱۴۰۲) عیسی زارع‌پور،‌ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در حاشیه جلسه هیات دولت نیز به انتقاد از این شرکت پرداخت.

زارع‌پور ابراز امیدواری کرد از جایگاه فرادستگاهی مرکز ملی فضای مجازی مشکلات این‌چنینی را حل کند. او گفت: امیدواریم مرکز ملی فضای مجازی از ظرفیت‌های خودش در دوره جدید استفاده کند تا نقش موثرتری نسبت به گذشته در حوزه فضای مجازی کشور ایفا کند و با نقش فرادستگاهی آن، مشکلاتی را که خارج از اراده وزارت ارتباطات است برطرف کنیم.

او صراحتاً با نام بردن از شرکت مخابرات از عملکرد آن انتقاد کرد و ادامه داد:‌ به عنوان مثال در حوزه حاکمیت شرکتی، شرکت‌های خصوصی بنا بر دلایل مختلفی که در گذشته بود ماموریت خودشان را به درستی در شبکه انجام ندادند. مثلاً شرکت مخابرات در لایه تجمیع و شبکه داخل شهرها و استان‌ها طی سال‌های گذشته وظیفه خودش را انجام نداده و شبکه اشباع و مشکلاتی ایجاد شده است.

زارع‌پور بار دیگر فیلترینگ را حوزه‌ای خارج از چارچوب اختیارات دولت دانست و توضیح داد: فیلترینگ خارج از چارچوب تصمیم‌گیری دولت است. دولت در کمیته فیلترینگ سهم‌ عمده را ندارد. امیدواریم همان‌طور که در حکم انتصاب دبیر جدید شورای عالی فضای مجازی، بازنگری در سیاست‌ها و مصادیق فیلترینگ یکی از خواسته‌های رئیس‌جمهور از ایشان بوده [به این مساله رسیدگی شود]. به هر حال یکی از گلایه‌های مردم عزیزمان از سرویس‌ها و سایت‌هایی است که به اعتقاد ما بلاوجه بسته شده است؛ مثلاً گوگل‌پلی و بازی‌های پرکاربرد.

وزیر ارتباطات اما بر فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی صحه گذاشت و گفت: البته در مورد شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها تابع مصوبات مراجع بالادستی هستیم که آنها را مکلف به پذیرش قوانین جمهوری اسلامی ایران و رعایت آنها دانسته‌اند اما به اعتقاد ما، برای یکسری از سرویس‌ها می‌توان در تصمیم‌های گذشته‌ای که در موردشان گرفته شده تجدید نظر کرد. البته این از عهده وزارت ارتباطات و بعضاً دولت هم خارج است. امیدواریم مرکز ملی در این حوزه هم نقش‌آفرینی کند و در قالب همین کارگروه ما آثارش را در جهت کاهش نارضایتی مردم و افزایش سرعت و کیفیت شبکه شاهد باشیم.

هفته گذشته رئیس‌جمهور دستور به ایجاد کارگروهی برای پیگیری گلایه‌های مردم در خصوص کندی اینترنت داد. طبق گفته سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی، این کارگروه فعالیت خود را آغاز کرده است.

https://pvst.ir/fca
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو