skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
انتخاب سردبیر

رگولاتوری با تمدید پروانه شرکت مخابرات مخالفت کرد/ مخابرات: پاسخ مستدل می‌دهیم

میثم قاسمی تحریریه

۱۳ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴ تیر ۱۴۰۲

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با تمدید پروانه فعالیت شرکت مخابرات ایران مخالفت کرده است. یک منبع آگاه در شرکت مخابرات با تایید این موضوع اعلام کرد مخابرات به زودی در این زمینه موضع‌گیری خواهد کرد.

به گزارش پیوست، در نامه‌ای که به امضای امیرمحمدزاده لاجوردی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی رسیده است، خطاب به مدیرعامل مخابرات ایران عنوان شده است رگولاتوری با درخواست تمدید پروانه فعالیت شرکت مخابرات ایران در زمینه ارتباطات ثابت و همراه و انتقال داده مخالفت کرده است. این نامه برای اولین بار در سایت مخابرات فردا منتشر شده است؛ اما یک منبع آگاه در شرکت مخابرات ایران با تایید دریافت چنین نامه‌ای اعلام کرد مخابرات به زودی پاسخ مستدلی به نکات مطرح شده در آن خواهد داد.

پروانه فعالیت شرکت مخابرات ایران که در سال ۸۶ صادر شده، ۱۵ سال اعتبار داشته و در آن آمده است که قابلیت تمدید دارد. با این حال در نامه رگولاتوری به مخابرات، موارد متعددی به عنوان تخلف از مفاد پروانه ذکر شده و بر اساس آنها با تمدید پروانه فعالیت شرکت مخابرات، مخالفت شده است.

در نامه رگولاتوری به مخابرات، مواردی مانند اجرایی نشدن مصوبه بیت‌استریم، به‌روز نشدن واگذاری تلفن ثابت، انجام ندادن تعهدات مالی مانند تسهیم درآمد و جرایم، رانژه نشدن سایر اپراتورها، تبدیل وضعیت ایثارگران و… به عنوان مواردی یاد شده که مخابرات به تعهدات پروانه‌ای، موافقت‌نامه‌ها و الحاقیه‌های پروانه عمل نکرده و بر همین اساس، وزارت ارتباطات با تمدید پروانه این شرکت مخالفت کرده است.

بنا بر اعلام قبلی، مجمع عمومی سالانه شرکت مخابرات ایران روز پنجشنبه ۱۵ تیرماه برگزار می‌شود و انتشار این نامه چند روز پیش از مجمع، می‌تواند حاشیه‌های زیادی ایجاد کند.

دولت سیزدهم برخلاف دولت‌های قبلی از زمان شروع به کار خود رابطه خوبی با شرکت مخابرات ایران داشته و حتی تعیین حداقل کارکرد برای خطوط تلفن ثابت در این دولت اجرایی شد؛ اما اکنون به نظر می‌رسد این رابطه مشکلاتی پیدا کرده است.

اولین واکنش رسمی مخابرات: پاسخ مستدل و مستند می‌دهیم

در اولین واکنش رسمی به انتشار این نامه، شرکت مخابرات ایران اعلام کرد به موارد مطرح‌شده در نامه پاسخ‌های «مستدل و مستند» خواهد داد.

در متن کوتاهی که شرکت مخابرات ایران در اختیار پیوست قرار داده، نامه سازمان تنظیم مقررات دارای «خلأهای قانونی و حقوقی زیادی» خوانده شده است.

در این متن آمده است: «با توجه به نامه ارسالی از سوی سازمان محترم تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در خصوص پروانه شرکت مخابرات، در محتوی نامه و موارد اشاره‌شده خلأهای قانونی و حقوقی زیادی وجود دارد که با پاسخ‌های مستدل و مستند شرکت مخابرات قطعاً مسیر تمدید پروانه این شرکت هموار خواهد شد.
گفتنی است با توجه به مفاد پروانه فعلی شرکت مخابرات ایران، مانعی برای تمدید فعالیت وجود ندارد.»

https://pvst.ir/fc6
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو