skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تعدادی از کاربران اکسکوینو نمی‌توانند پول خود را برداشت کنند؛ مشکل کجاست؟

۱۲ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اکسکوینو کاربران معترض

تعدادی از کاربران صرافی ایرانی اکسکوینو در شبکه‌های اجتماعی نسبت به مشکلات پیش‌آمده در این صرافی و امکان‌پذیر نبودن برداشت ریالی از کیف‌پولشان اعتراض کرده‌اند. صرافی اکسکوینو اعلام کرده این مشکل در حال حاضر برطرف شده است.

به گزارش پیوست، کاربران بارها اعلام کرده‌اند که طی یک ماه اخیر نتوانسته‌اند پولی از کیف‌پول خود در صرافی اکسکوینو برداشت کنند. البته سروش عابدین، معاون برند و ارتباطات سازمانی اکسکوینو به پیوست اعلام کرده است که مشکل درگاه پرداخت پیش آمده برای این صرافی و مسدودی ایجاد شده موجب شده تا امکان واریز وجه برای کاربران فراهم نشود.

طبق گفته او هر چند این مشکل برطرف شده است اما به دلیل صف ایجاد شده برای واریز وجه کاربران، هنوز امکان تسویه حساب با تمامی کاربران فراهم نشده است.

مهدی شریعتمدار، مدیرعامل جیبیت، نیز چندی پیش خبر مسدودی درگاه‌های پرداخت را اعلام کرده بود او در صفحه توییتر خود نوشته بود که ۵۰ درگاه پرداخت مسدود شده‌اند که تعداد قابل توجهی از آنها در اختیار صرافی‌های رمزارزی بود. او از صرافی اکسکوینو به عنوان صرافی که درگاه پرداختش مسدود شده است نیز نام برده بود.

با این وجود زمانی نگرانی کابران افزایش می‌یاد که خبر خروج مدیرعامل این صرافی، بابک مقدم، از این شرکت در شرایطی که هنوز مدیرعامل جدیدی برای آن انتخاب نشده منشر می‌شود.

البته عابدین اعلام کرده است هیات‌مدیره این مجموعه در حال انتخاب مدیرعامل جدید برای صرافی اکسکوینو است.

افزایش این صحبت‌ها در مورد نبود امکان برداشت ریالی از اکسکوینو، باعث شکل‌گیری فرضیه مشکل نقدینگی در صرافی‌های ارزدیجیتال داخلی شده است. موضوعی که به دلیل نبود شفافیت صرافی‌های داخلی در مورد وضعیت نگهداری دارایی‌های کاربران و همچنین مقاومت صرافی‌های داخلی برای ارائه نکردن proof of reserves (روشی که با استفاده از یک شخص ثالث نگهداری دارایی کاربران در صرافی‌ را تضمین می‌کند) عملا قابل پیگیری نیست.

با این حال بخشی از شکایت‌های کاربران به قبل از بسته شدن درگاه‌های پرداخت در هفته گذشته باز می‌گردد.

انجمن فین‌تک هم در جریان پیگیری مشکل برداشت‌های ریالی در اکسکوینو به پیوست گفت در حال بررسی موضوع هستیم و فعلا در این مورد صحبت نمی‌کنیم.

https://pvst.ir/fbl

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو