skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

معاون علمی ریاست جمهوری: منطقه عباس آباد می‌تواند بازار اولیه شرکت‌های نوپا باشد

سمانه سمیع تحریریه

۱۰ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

فضای اشتراکی خانه خلاق هزاره در اراضی عباس آباد افتتاح شد. خانه خلاق هزاره دهمین شعبه فضای کار اشتراکی پارادایس‌هاب است و قرار است به ارائه فضای کار اشتراکی به فریلنسرها و تیم‌ها بپردازد. در مراسم افتتاحیه این مرکز، معاون علمی ریاست جمهوری، منطقه گردشگری عباس آباد را «دارای مختصات جذابی» دانست که «می‌تواند بازار اولیه را برای شرکت‌های نوپا فراهم کند.»

به گزارش پیوست،خانه خلاق هزاره، دهمین شعبه فضای کار اشتراکی پارادایس‌هاب است. فضای کار اشتراکی پارادایس‌هاب جزو فعال‌ترین فضاهای کار اشتراکی ایران است که به فریلنسرها و تیم‌ها در خانه خلاق هزاره و اهالی اکوسیستم استارت‌آپی فضای کار اشتراکی ارائه می‌دهد.

در مراسم افتتاحیه این مرکز، معاون علمی ریاست جمهوری، منطقه گردشگری عباس آباد را دارای مختصات جذابی دانست که می‌تواند بازار اولیه را برای شرکت‌های نوپا فراهم کند.

روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در مراسم افتتاحیه خانه خلاق هزاره گفت: بشر همیشه به فکر تامین نیازهای مادی خود بوده است اما تا مدت‌های زیادی از تامین نیازهای روحی خود جا مانده بود. به همین دلیل است که مدتیست تولیدات و آفریده‌های خلاق در راستای پاسخگویی به نیازهای روحی در حال توسعه هستند. امروز در دنیا تکنولوژی‌های سخت‌افرازی هم در اختیار حوزه خلاق قرار گرفته‌اند و بزرگ‌ترین اتفاقات دنیا در سینما و شبکه‌های اجتماعی رخ می‌دهد و اصل مشترک بین آنها «محتوا و خلاقیت» است.

او در ادمه توضیح داد: اگر کمی هوشمندی اقتصادی هم داشته باشیم درمی‌یابیم که قرن اخیر قرن توسعه اقتصاد شرکت‌ها و مجموعه‌های خلاق است که توانسته‌اند تولیدکننده محتواهای متناظر با روح و روان بسازند. بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان نیز در آینده تولید کنندگان محتوا هستند و رقابت بر سر دو موضوع شکل خواهد گرفت. یک اینکه چقدر می‌توانید زمان آدم‌ها و در وهله بعد چقدر می‌توانید تمرکزشان را بگیرید. شرکت‌هایی در این زمینه برنده بوده‌اند که در این دو بخش موفق عمل کرده‌اند و خلاقیت بنیادی است که کمپانی‌ها را پایدار نگه می‌دارد.

دهقانی فیروزآبادی در بخش دوم صحبت‌های خود به موضوع گردشگری پرداخت و گفت: اراضی عباس‌آباد تنها یک منطقه جغرافیایی نیست. ما اراضی عباس‌آباد را منطقه فرهنگی و گردشگری می‌دانیم. تکنولوژی هم همیشه به گردشگری کمک کرده است.منطقه گردشگری عباس آباد خود دارای مختصات جذابی است و خودش می‌تواند بازار اولیه را برای شرکت‌های نوپا فراهم کند. از این رو خانه خلاق هزاره که شعبه دوم پارادایس هاب است می‌تواند فرصت خوبی را برای افراد کارآفرین و دارای ایده فراهم کند.

خانه خلاق هزاره پذیرش تیم‌ و فریلنسرها را آغاز کرده است

محمد آذرنگ مدیر فروش فضای کار اشتراکی پارادایس هاب درباره نوع فعالیت این مرکز به پیوست گفت: فضای خانه خلاق هزاره در دو طبقه با ۲۱ اتاق و ظرفیت ۱۳۰ نفر از ابتدای خرداد کارخود را آغاز کرده است و محدودیتی در نوع فعالیت‌ تیم‌ها و فریلنسرها وجود ندارد. اما در حال حاضر بیشترین افراد حاضر در این فضا برنامه‌نویس‌ها و دیجیتال مارکترها هستند.

سید محمد حجازی مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد هم در ادامه گفت هزاره گفت:طبق سندهای بالادستی و دستور موکد مقام معظم رهبری صیانت از اراضی عباس آباد امری بسیار ضروری است و افتتاح فضاهایی که جنبه کارآفرینی و توسعه را دارند نیز دارای اهمیت به سزایی هستند.

در پایان این رویداد با اهدای جوائز از افرادی که در تشکیل و تاسیس خانه خلاق هزاره نقش داشتند قدردانی شد.

https://pvst.ir/f1f
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو