skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گزارش ماه آوریل اسپیدتست سرعت اینترنت در ایران: همان همیشگی

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

رتبه اینترنت در بخش همراه یک پله نزول و در بخش ثابت یک پله ارتقا را نشان می‌دهد اما میانه سرعت اینترنت حاکی از تغییر خاصی نیست.

به گزارش پیوست، گزارش ماهانه اسپیدتست نشان می‌دهد رتبه ایران از لحاظ میانه سرعت در ماه آوریل ۲۰۲۳ در بخش اینترنت همراه یک پله نزول کرده و به ۶۲ از میان ۱۳۸ کشور رسیده است. در بخش ثابت نیز رتبه ایران یک پله ارتقا پیدا کرده و به ۱۴۵ از میان ۱۸۰ کشور رسیده است.

میانه سرعت اینترنت همراه در این ماه ۳۵.۹۸ مگابیت بر ثانیه بوده و سرعت آپلود نیز عدد ۱۰.۹۵ مگابیت بر ثانیه ثبت شده است. در بخش ثابت نیز با رشدی ۳.۴ درصدی، میانه سرعت آپلود به ۱۱.۹۷ مگابیت بر ثانیه رسیده و برای آپلود نیز میانه ۲.۲۸ مگابیت بر ثانیه به ثبت رسیده است.

وضعیت اینترنت ثابت و همراه ایران در گزارش ماهانه اسپیدتست

در میان برترین کشورهای این لیست سنگاپور کماکان بهترین اینترنت ثابت جهان را با سرعت ۲۴۲ مگابیت بر ثانیه در اختیار دارد و شیلی و امارات در رده‌های بعدی ایستاده‌اند. امارات متحده عربی اما دیگر در صدر بخش همراه دیده نمی‌شود و قطر جای آن را گرفته است. میانه سرعت دانلود اینترنت همراه در قطر حدود ۱۹۰ مگابیت بر ثانیه را نشان می‌‌دهد.

داده‌های اینترنت همراه در طی چند ماه اخیر در تمامی ۱۳۸ کشور این لیست نشان از رشد 5g در دنیا دارد. در حالی که میانه سرعت دانلود در دنیا در آخرین ماه سال ۲۰۲۲ عدد ۳۶.۷۶ مگابیت بر ثانیه را نشان می‌دهد که طی ۴ ماه ابتدایی سال جاری میلادی به ۴۲.۰۷ مگابیت بر ثانیه رسیده است. سرعت آپلود نسبت به ماه گذشته اما کاهشی ۰.۱۰ مگابیتی را نشان می‌دهد و از ۱۰.۴۳ به ۱۰.۳۳ رسیده است.

وضعیت اینترنت ثابت و همراه جهان در گزارش ماهانه اسپیدتست

اسپیدتست لیستی از بهترین شهرهای کشورها نیز ارائه می‌کند. در بخش همراه ایران دو نماینده در این لیست دارد که تهران در آن با ۷ رتبه سقوط نسبت به ماه قبل در رتبه ۸۶ ایستاده است و مشهد نیز با ۴ پله سقوط نود و پنجم است. در بخش ثابت اما دو نماینده ایران رشد کرده‌اند و تهران با دو رتبه ارتقا جایگاه صد و شصت و دوم را در اختیار دارد، مشهد نیز با ۶ رتبه ارتقا در رتبه ۱۷۴ ایستاده است.

https://pvst.ir/ewg
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو