skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
انتخاب سردبیر

عدالت همراه تنها اپلیکیشن قوه قضائیه به دلیل قطع همکاری پیمانکار از دسترس خارج شد

۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اپلیکیشن عدالت همراه از پاییز سال گذشته به طور کامل از دسترس کاربران خارج شده است. رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه قطع همکاری شرکت طرف قرارداد یا پیمانکار را دلیل پایان کار عدالت همراه دانست و از جایگزین عدالت همراه خبر داد. بر این اساس، تنها اپلیکیشن قوه قضائیه کارکردی کمتر از یک سال داشته و دیگر از آن پشتیبانی نمی‌شود.

به گزارش پیوست، عدالت همراه با ایجاد دسترسی موبایلی مردم به سامانه‌های ابلاغ الکترونیکی، گواهی عدم سوءپیشینه، سامانه ثنا، نوبت‌دهی و اطلاع‌رسانی پرونده، کار خود را در آبان ۹۹ آغاز کرد. اما در پاییز ۱۴۰۱، همزمان با اختلال در اینترنت، این اپلیکیشن نیز از کار افتاد. مرکز آمار قوه قضائیه در بهمن‌ سال گذشته، در پاسخ به سوال پیوست، دو ماه قطعی اپلیکیشن عدالت همراه را تایید کرد.

محمد کاظمی‌فرد، رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه، در گفت‌وگو با پیوست از پایان کار عدالت همراه خبر داد و گفت: عدالت همراه ابزار خیلی خوبی بود که ساخته شد. حجم ارتباطات ما بالاست، چه با شرکت‌های خصوصی چه با اپراتورها و دیگر جاها. اما گاهی پیش می‌آید که شرکتی خدمت به مردم را فدای قرارداد می‌کند. در عدالت همراه نیز همین اتفاق افتاد و شرکت طرف قرارداد حاضر نشد با همین شرایط به همکاری ادامه دهد. در عمل کاری از دست ما نیز ساخته نبود. نرم‌افزار چیزی نیست که بتوانیم آن را منتقل کنیم، بلکه بایستی آن را تعویض کرد. ما هم در حال جایگزینی این اپ هستیم.

کاظمی‌فرد با رد امکان انتقال عدالت همراه به قوه قضائیه توضیح داد: این شرکت حاضر بود اپلیکیشن را تحویل بدهد، اما به کار ما نمی‌آمد. حتی اگر طراح اپلیکیشن سورس‌کد را هم تحویل بدهد با آن نمی‌توان کاری کرد. چراکه تیم مهم است. معمولاً کد را به همراه تیم تحویل می‌گیریم.

با از کار افتادن اپلیکیشن عدالت همراه، خدمات غیرحضوری قوه قضائیه تنها محدود به وب شده است. همچنین به نظر می‌رسد با محدودیت خدمات غیرحضوری، بر میزان مراجعه مردم به دفاتر خدمات قضایی افزوده و این باعث کندی در ارائه خدمات الکترونیکی به مردم شده است.

https://pvst.ir/eoe
برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو