skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آموزش

سارا رسولی نویسنده میهمان

راهنمای فوروارد خودکار ایمیل‌ها در جیمیل

سارا رسولی
نویسنده میهمان

۲۵ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۷ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۲ فروردین ۱۴۰۲

Guide to automatic email forwarding in Gmail

در بسیاری از مواقع کاربران می‌خواهند یک ایمیل در جیمیل را به‌صورت خودکار به اکانت دیگری ارسال کنند؛ اما با نحوه فوروارد خودکار ایمیل‌ها در جیمیل آشنا نیستند. در چنین شرایطی معمولا با این سوال مواجه می‌شوند که چگونه یک ایمیل را در جیمیل ارسال کنیم؟ در پاسخ به این افراد باید گفت که جیمیل امکان فوروارد کردن ایمیل‌ها را برای کاربران خود فراهم کرده‌است. کافی است افراد با نحوه‌ی انجام آن آشنایی داشته‌باشند.

در این مطلب ابتدا قصد دارید نحوه افزودن آدرس فوروارد را توضیح دهیم و سپس راهنمای فوروارد خودکار ایمیل‌ها در جیمیل را به‌صورت گام‌به‌گام شرح دهیم.

گام اول؛ اضافه‌کردن یک آدرس فوروارد به اکانت جیمیل

قبل از اینکه برای فوروارد خودکار ایمیل‌ها در جیمیل اقدام کنید؛ باید یک آدرس فوروارد به اکانت خود اضافه کنید تا ایمیل‌های موردنظر به آن آدرس ارسال شوند. برای انجام این کار باید مراحل زیر را به ترتیب و بادقت  انجام دهید.

در ابتدا باید روی علامت تنظیمات کلیک کنید و سپس گزینه «See all settings» را انتخاب کنید.

اضافه‌کردن یک آدرس فوروارد به اکانت جیمیل

در مرحله بعد باید از میان گزینه‌های موجود، روی «Forwarding and POP/IMAP» کلیک کنید.

آموزش اضافه کردن یک ادرس ایمیل برای فوروراد

در این مرحله در داخل یک کادر گزینه «Add a forwarding address» را مشاهده خواهید کرد که باید روی آن کلیک کنید.

فعالسازی ایمیل فوروارد در جیمیل

در صفحه بعد یک کادر برای شما نمایش داده می‌شود که شما باید ایمیل مقصد را وارد کنید و در نهایت گزینه «Next» را انتخاب کنید.

اضافه‌کردن آدرس فوروارد به جیمیل

در این مرحله باید روی گزینه «proceed» کلیک کنید تا ایمیل‌ها به‌صورت خودکار به این آدرس ارسال شود.

جیمیل

در مرحله آخر،  یک ایمیل تایید به آدرسی که برای فوروارد کردن اضافه کردید، ارسال خواهد‌شد. روی لینک موجود کلیک کنید تا پنجره تایید باز شود. هنگامی که این پنجره برایتان باز شد؛ کافی است رو گزینه «confirm» کلیک کنید.

ایمیل و جیمیل

راهنمای گام‌به‌گام فوروارد ایمیل‌ها در جیمیل به یک اکانت دیگر

قبل از توضیح این مرحله، اشاره به این نکته لازم و ضروری است که این قابلیت فقط برای نسخه وب جیمیل فعال است. یعنی کاربرانی که از سیستم‌عامل‌های اندروید یا آیفون استفاده می‌‌کنند، این اماکن برایشان فراهم نخواهد بود.

فوروارد ایمیل‌ها در جیمیل مراحل خاص خود را دارد، در ادامه این مراحل را ذکر خواهیم کرد.

در ابتدا باید روی علامت تنظیمات کلیک کنید و سپس گزینه «See all settings» را انتخاب کنید.

اضافه کردن یک آدرس برای ایمیل‌های فوروارد در جیمیل

در مرحله بعد باید در میان گزینه‌های موجود، روی «Forwarding and POP/IMAP» کلیک کنید.

 آدرس فوروارد اکانت جیمیل

در صفحه بعد گزینه «Forward a copy of incoming mail to» را مشاهده می‌کنید که باید کادر آن را علامت بزنید. در نهایت از منوی کشویی، گزینه «email» را انتخاب کنید.

آموزش نکات لازم ایمیل و جیمیل

در مرحله پایانی، باید در منوی کشویی دوم انتخاب کنید که ایمیل‌های ارسال شده در صندوق پست فعلی که از آن ایمیل‌ها را فوروارد می‌کنید؛ چگونه ظاهر شوند.

نکات ضرروری جیمیل

بعد از اتمام این مرحله، قادر خواهید بود تا فوروارد خودکار ایمیل‌ها در جیمیل را به‌راحتی و با موفقیت کامل انجام دهید. البته لازم به‌ ذکر است که اگر بخواهید فقط ایمیل‌های خاصی را فوروارد کنید؛ باید روش دیگری را انجام دهید که در ادامهبه توضیح آن نیز می‌پردازیم.

فوروارد ایمیل‌های خاص در جیمیل

دریافت تمامی ایمیل‌ها در یک صندوق ورودی و مرتب‌کردن آنها، قطعا کار سخت و زمان‌بری است. به همین دلیل بهتر است که ایمیل‌های کاری و سایر ایمیل‌ها را با استفاده از یک فیلتر خودکار فوروارد از همدیگر جدا کنید. انجام این کار هم مراحل خاصی دارد که باید با دقت بالایی انجام شود. توجه داشته باشید که جیمیل فقط اجازه فوروارد ایمیل‌ها به یک اکانت را می‌دهد. یعنی شما نمی‌توانید یک ایمیل را به چند اکانت مختلف ارسال کنید.

در ابتدا باید همانند روش قبلی، روی علامت تنظیمات کلیک کنید و سپس گزینه «See all settings» را انتخاب کنید.

شرح گام به گام فعالسازی ایمیل فوروارد

در مرحله دوم؛ باید از میان گزینه‌های مختلف بالای صفحه، گزینه «Filters and Blocked Addresses» را انتخاب کنید.

فوروارد ایمیل‌های خاص در جیمیل

در مرحله سوم؛ باید یک فیلتر جدید اضافه کنید تا به کمک آن بتوانید فوروارد خودکار ایمیل‌های خاص در جیمیل را انجام دهید. برای انجام این کار باید روی گزینه «Create a new filter» کلیک کنید.

تنظیمات جیمیل

در مرحله چهارم؛ یک فهرست با معیارها و پارامترهای مختلف مشاهده خواهید کرد که مربوط به فیلتر موردنظر است. شما باید این فهرست را که شامل موارد زیر است؛ بادقت تکمیل کنید.

  • From Address: ایمیل‌هایی که توسط یک آدرس خاص برای شما ارسال می‌شود.
  • To Address: ایمیل‌هایی که در فیلتر وارد می‌شود؛ به آدرس خاصی ارسال می‌شوند.
  • Subject: ایمیل‌هایی که با ورودی فیلتر موضوع مطابقتی دارند.
  • Has the words: ایمیل‌هایی که با کلمات ورودی وارد شده در فیلتر مطابقت دارند.
  • Doesn’t have: ایمیل‌هایی که با کلمات ورودی وارد شده در فیلتر مطابقت ندارند.

ایمیل‌های خاص

در مرحله پنجم؛ بعد از اینکه فرم را به طور کامل و دقیق تکمیل کردید؛ باید روی گزینه «Create Filter» کلیک کنید.

دسته‌بندی ایمیل‌ها

در مرحله ششم؛ باید در میان گزینه‌های مختلفی که برای شما نشان داده می‌شود؛ «Forward it to» را انتخاب کنید. اگر دقت کنید؛ یک کادر کشویی در کنار آن است که باید در آنجا آدرسی که می‌خواهید ایمیل‌ها به آنجا فوروارد شوند را وارد کنید.

ایمیل و جیمیل

در مرحله هفتم؛ هنگامی که آدرس موردنظر خود را وارد کردید؛ باید در پایین صفحه روی گزینه «Create Filter» کلیک کنید.

ارسال هشدار به اکانت جیمیل

لازم به ذکر است که بعد از ساخت فیلتر، در بنر بالای صندوق پستی، یک هشدار برایتان ارسال خواهد شد. این هشدار به شما فرصت این را خواهد داد تا تنظیمات ارسال خود را برای بار دیگر مشاهده و بررسی کنید. این هشدار به شکل زیر است:

امکانات جیمیل

در مرحله هشتم؛ در صورت نیاز می‌توانید تنظیمات و معیارهای موجود در فیلتر را ویرایش کنید. برای انجام این کار می‌توانید بعد از رفتن به قسمت تنظیمات، در میان گزینه‌های مختلف بالای صفحه، روی گزینه «Filters and Blocked Addresses» کلیک کنید. در نهایت با کلیک روی کلمه ادیت که در کنار فیلتر ایجاد شده است؛ قادر خواهید بود تا تنظیمات و معیارهای فیلتر را تغییر دهید.

اکانت دیگر در جیمیل

نحوه غیرفعال‌کردن فوروارد خودکار ایمیل‌ها در جیمیل

شاید بعد از اینکه فوروارد خودکار ایمیل‌ها در جیمیل را فعال کردید؛ قصد غیرفعال‌کردن آن را داشته باشید. در چنین حالتی باید مراحل زیر را به‌صورت گام‌به‌گام طی کنید.

در مرحله اول؛ دوباره باید روی علامت تنظیمات کلیک کنید و سپس گزینه «See all settings» را انتخاب کنید.

چگونگی غیرفعال کردن اماکن فوراورد ایمیل به جیمیل

در مرحله دوم؛ باید از میان گزینه‌های بالای صفحه، گزینه «Forwarding and POP/IMAP» را انتخاب کنید و سپس گزینه «Disable forwarding» را علامت بزنید.

غیرفعال‌کردن فوروارد خودکار ایمیل‌ها

البته لازم به ذکر است که اگر قصد حذف‌کردن آدرس ایمیل اضافه شده را دارید؛ باید از طریق منوی کشویی آدرس ایمیل، این کار را انجام دهید. هنگامی که این منوی کشویی را باز کردید؛ باید روی گزینه «remove» کلیک کنید. انجام این کار به‌صورت خودکار، ویژگی فوروارد خودکار ایمیل‌ها در جیمیل را لغو خواهد کرد.

غیرفعال‌کردن فوروارد خودکار ایمیل‌های خاص در جیمیل

 

راهنمای غیرفعال‌کردن فوروارد خودکار ایمیل‌های خاص در جیمیل

اگر قصد غیرفعال‌کردن فوروارد خودکار ایمیل‌های خاص را دارید؛ با سپری‌کردن چند مرحله، به‌آسانی قادر به انجام آن خواهید بود.

ابتدا روی تنظیمات کلیک کنید و سپس گزینه «See all settings» را انتخاب کنید.

غیرفعال‌کردن فوروارد خودکار ایمیل‌های خاص در جیمیل

در مرحله بعد باید گزینه «Filters and Blocked Addresses» انتخاب کنید. بعد از انجام این کار، قادر به مشاهده لیستی از تمام فیلترها خواهید بود. برای غیرفعال‌کردن فوروارد خودکار ایمیل‌های خاص در جیمیل، کافی است روی گزینه «delete» در کنار فیلتر کلیک کنید.

توضیح گام به گام فوروارد ایمیل به جیمیل

سخن نهایی

ایمیل همچنان یکی از پرطرفدارترین راه‌های ارتباطی به شمار می‌رود و به همین علت است که آگاهی و اطلاع از سازوکار و نحوه استفاده از آن برای کاربران مهم و کاربردی است.

در بسیاری از مواقع جداکردن ایمیل‌های کاری و خانوادگی برای افراد بسیار سخت و زمان‌بر است. همین امر باعث شده که افراد به فکر فوروارد آنها به یک اکانت دیگر باشند. در این مطلب به طور کامل به آموزش  فوروارد خودکار ایمیل‌ها در جیمیل پرداختیم تا با استفاده از این روش‌ها بتوان در کمترین زمان ممکن این تغییرات کاربردی را اعمال کنیم.

البته برای کسانی هم که قصد غیرفعال‌کردن فوروارد خودکار را دارند؛ به‌صورت گام‌به‌گام روش آن را شرح دادیم. اگر بعد از خواندن این مطلب همچنان درباره فوروارد خودکار ایمیل‌ها در جیمیل سوال خاصی دارید؛ از طریق بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

https://pvst.ir/elf

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو