skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
انتخاب سردبیر

رئیس دفتر رئیس‌جمهور از زارع‌پور خواست بازگشت اینترنت به شرایط عادی بررسی شود

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۳ اسفند ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۹ اسفند ۱۴۰۱

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در نامه‌ای از وزیر ارتباطات خواست فراهم کردن دسترسی مردم به اینترنت آزاد و بازگرداندن اینترنت به شرایط عادی در کارگروه اقتصاد دیجیتال بررسی شود.

به گزارش پیوست، پیرو نامه‌ای که مجتبی توانگر، نماینده تهران در مجلس، دی‌ماه امسال به رئیس‌جمهور نوشت و در آن درخواست کرد شرایط اینترنت به حالت عادی بازگردد، اکنون نامه‌ای از غلامحسین اسماعیلی، رئیس دفتر ابراهیم رئیسی، منتشر شده است که در آن از وزیر ارتباطات خواسته رفع محدودیت‌های اینترنتی در کارگروه اقتصاد دیجیتال بررسی شود.

در این نامه ذکر شده است، نامه توانگر و گزارش دفتر رئیس‌جمهور در خصوص «لزوم بازگرداندن اینترنت به شرایط عادی و فراهم کردن دسترسی مردم به اینترنت آزاد» به استحضار زارع‌پور رسیده است و حسب نظر رئیس‌جمهور مقتضی است موضوع در کارگروه اقتصاد دیجیتال بررسی و پیگیری و نتیجه اعلام شود.

نامه اسماعیلی به زارع‌پور

در حالی که محدودیت‌های اینترنتی به ماه ششم وارد شده است، کاربران و کسب‌وکارهای زیادی از وضعیت اینترنت رضایت ندارند. زارع‌پور پیش از این گفته بود پیگیر رفع فیلتر برخی پلتفرم‌هاست اما اینستاگرام و واتس‌اپ در میان آنها نخواهد بود. اکنون به نظر می‌آید با انتشار این نامه، رفع فیلتر این دو پلتفرم محبوب دور از انتظار نباشد.

به‌روزرسانی

وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به خبرنگاری که از او در مورد پیگیری نامه مجتبی توانگر به رئیس جمهور پرسید گفت:‌ این نامه آقای توانگر است که برای تاریخ ۱۶/‏۱۰/‏۱۴۰۱‬ یعنی سه ماه پیش است. در این نامه گفته شده جهت بررسی و پیگیری و اعلام نتیجه ارسال می‌شود. این نامه در حال بررسی است و جواب لازم طی چند جلسه به ایشان داده شده است منتهی جواب نامه را به صورت مکتوب هم به ایشان خواهیم داد.

https://pvst.ir/e8i
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو