skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فیلیمو ۳۰۰ میلیارد تومان از طریق بازار سرمایه تامین مالی می‌کند

۲۹ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۳۰ آذر ۱۴۰۱

فیلیمو

فیلیمو، شرکت فناوران ایده‌پرداز صبا، ۳۰۰ میلیارد تومان از طریق بازار سرمایه تامین مالی می‌کند، این اولین باری است که یک شرکت‌ استارت‌آپی از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری اقدام به جذب سرمایه می‌کند.

به گزارش پیوست، فیلیمو با مشاوره شرکت مشاور سرمایه‌گذاری ترنج برای اولین بار اقدام به تامین مالی از طریق بازار سرمایه کرده است. این میزان سرمایه را فیلیمو از طریق انتشار اوراق مرابحه جذب می‌کند.

هدف از انتشار این اوراق توسعه بانک اطلاعاتی فیلیمو از طریق خرید اپیزودهای فیلم و سریال به منظور نمایش محتوای مذکور بر بستر اینترنت بوده است. توسعه بانک اطلاعاتی برای اولین بار به عنوان دارایی مبنای انتشار اوراق در نظر گرفته شده است.

این اوراق با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار و به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان از تاریخ  ۲۹ آذرماه به مدت سه روز در فرابورس ایران پذیره‌نویسی خواهد شد. دوره عمر اوراق چهار سال و سود اسمی آن سالانه ۱۸ درصد است.

صندوق ‌سرمایه‌گذاری افرا نماد پایدار و صندوق اختصاصی بازارگردانی تاک دانا به همراه شرکت تامین‌ سرمایه تمدن متعهد پذیره‌نویس و بازارگردان این اوراق خواهند بود. همچنین بانک خاورمیانه ضمانت پرداخت این اوراق را بر عهده گرفته است.

فیلیمو پیشتر با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود: «در سال ۱۴۰۰ فیلیمو در ادامه فعالیت‌های خود قصد دارد وارد بورس شود و شما می‌توانید به طور شفاف در جریان درآمدها و هزینه‌های ما باشید.» اما به نظر می‌رسد با توجه به وضعیت فعلی بازار سرمایه و وضعیت شرکت‌های استارت‌آپی برای ورود به بورس، این شرکت تصمیم گرفته است سرمایه مورد نیاز خود را فعلاً از طریق  بازار سرمایه تامین و انتشار اوراق تامین کند. از میان استارت‌آپ‌هایی که برنامه‌ خود را برای ورود به بورس  اعلام کرده بودند تاکنون فقط تپسی موفق به عرضه سهام خود در بازار سرمایه شده است.

https://pvst.ir/dqd

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو