skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل فیلیمو: ایجاد دوقطبی فرهنگ-اقتصاد، کار غلطی است

۱۵ اسفند ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۱۴ دقیقه

شماره ۹۹

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ اسفند ۱۴۰۰

وقتی فهرست رسانه‌های دارای مجوز از ساترا را نگاه می‌کنیم، حدود ۲۰۰ نام به چشم می‌خورد؛ اما زمانی که به بازار پخش آنلاین نگاه می‌کنیم تنها چند نام بزرگ دیده می‌شوند که توانسته‌اند سهم بهتری برای خود کسب کنند. از این زاویه شاید بتوان گفت نام‌های بزرگ هستند که اقتصاد این صنعت نوظهور را می‌گردانند. اما سخنان محمدجواد شکوری‌مقدم، مدیرعامل فیلیمو، نشان می‌دهد این صنعت هنوز آنچنان شکل نگرفته که بتواند اقتصاد قابل اتکایی داشته باشد. مشکلاتی که بر سر راه VODها قرار دارند ریشه‌های مختلفی دارند و برخی در بیرون و برخی دیگر درون این صنعت هستند. گفت‌وگوی ما با مدیرعامل فیلیمو و احسان عمرانی، معاون اجرایی این شرکت، بخش ناپیدایی از این مشکلات را نمایان می‌کند و همچنین نشان می‌دهد تا رسیدن به نقطه بهینه چقدر فاصله داریم.   واقعیت بازار پخش آنلاین این است که فیلیمو پرچمدار است، اینکه رهبری چنین بازار حساسی دست صباایده است، ما را به این نتیجه می‌رساند که هر سرنوشتی برای شما رقم بخورد تا حد زیادی سرنوشت این بازار را مشخص می‌کند. الآن به نظر می‌رسد این بازار به بلوغ نسبی رسیده است. فکر می‌کنید در این بازار که هنوز فرایند رگولیشن آن مشخص و شفاف نشده، فیلیمو می‌تواند دوام بیاورد؟ اینکه فکر می‌کنید این بازار یک ستاره دارد که فیلیمو است، درست نیست. نماوا سهم بازار مناسبی دارد، فیلم‌نت هم وارد شده و این بازار کشش سه چهار بازیگر را دارد. فکر می‌کنید واقعاً این‌طور است؟ یعنی در بازارهای بین‌المللی هم چنین اتفاقی افتاده؟ بله. در آمریکا هم- درست است که بازاری بزرگ‌تر و شرکت‌های تولیدکننده قوی‌تر دارد- چهار پنج شرکت در حال فعالیت هستند هرچند ممکن است چندتایشان فاصله بیشتری با بقیه داشته باشند. اینکه فیلیمو فاصله بیشتری با بقیه دارد، درست است؛ اما اینکه تنها ستاره باشد نه این‌طور نیست. به خاطر اینکه اصلاً شدنی نیست. چون هرکس...

شما وارد سایت نشده‌اید. برای خواندن ادامه مطلب و ۵ مطلب دیگر از ماهنامه پیوست به صورت رایگان باید عضو سایت شوید.

وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

این مطلب در شماره ۹۹ پیوست منتشر شده است.

ماهنامه ۹۹ پیوست
دانلود نسخه PDF
https://pvst.ir/bz3
آرش برهمندتحریریه

  روزنامه‌نگاری را از ابراراقتصادی شروع کردم و مدت کوتاهی در شرق، همشهری نوشتم و در برنامه‌های تلویزیونی فناوری اطلاعات کار کردم. در مورد فناوری و تاثیرش بر زندگی و کسب و کار می‌نویسم و تاریخ شفاهی و استارت‌آپ‌ها از حوزه‌های مورد علاقه من هستند. معتقدم رسانه پل مهمی است میان انسان‌ها، تصمیم‌سازها و کسب و کارهای جهان امروز.

  تمام مقالات

  مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

  تمام مقالات

  یک دیدگاه

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو