skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آیا نماوا و فیلیمو فیلتر می‌شوند؟

۲۵ تیر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

آیا نماوا و فیلیمو فیلتر می‌شوند

ساترا یا سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در نامه‌ای به شورای فضای مجازی صدا و سیما و خطاب قرار دادن رئیس سازمان صدا و سیما اعلام کرده است که نامه تعلیق مجوز پلتفرم‌های موثر آنلاین پخش فیلم که تخلفی انجام داده‌اند به دلیل رعایت نکردن مقررات فانونی صادر شده است، همچنین ساترا طی نامه‌ای به دادستان که رونوشت آن برای کمیته تعیین مصادیق مجرمانه نیز ارسال شده خواستار فیلتر دامنه این پلتفرم‌ها شده‌اند.

به گزارش پیوست، هنوز نام فیلیمو، نماوا و فیلم‌نت به عنوان سه پلتفرمی که مخاطبان زیادی جذب کرده‌اند روی بخش رسانه‌های دارای مجوز وجود دارد با این حال در این نامه قید شده است که یک هفته به این رسانه‌ها فرصت داده شده است تا خود را با قوانین و مقررات وفق دهند.

سریال‌های تولیدشده مهمونی، جادوگر، نوبت لیلی در نماوا و جادوگر، یاغی و جیران در فیلیمو و همچنین کلیله و دمنه در فیلم‌نت بدون دریافت مجوز انتشار از ساترا روی بسترهای پخش آنلاین قرار گرفته‌اند. یکی از انتقادات اصلی پلتفرم‌های پخش آنلاین برخورد سلیقه‌ای ساترا با محتواهای تولید شده است. آنان معتقدند که اگر خطوط قرمز به درستی طراحی شود آنان می‌توانند از آن پیروی کنند اما مشکل اینجاست که هیچ چهارچوبی برای خطوط قرمز وجود ندارد و در مورد هر سریال به صورت سلیقه‌ای عمل می‌شود. برخورد سلیقه‌ای هزینه تولید محتوا را برای پلتفرم‌ها بالا می‌برد.

اولین بار خبر احتمال ابطال مجوزهای فیلیمو و نماوا اوایل خرداد ماه منتشر شد اما آن زمان رئیس ساترا اعلام کرد که ساترا هنوز به تصمیم قطعی در این مورد نرسیده است.

در نامه‌ای که با امضای سعید مقیسه رئیس ساترا برای پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما ارسال شده است، قید شده است که برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سوی ساترا نامه‌ای ارسال شده تا آنان مانع صدور مجوز تبلیغات شهری شوند و از معاونت علمی ریاست جمهوری نیز خواسته شدها ست تا از حمایت‌های مالی از آنان دست بردارند. همچنین در نامه‌های جداگانه به سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان زیبا سازی شهری و پلیس امنیت از آنها خواسته شده است تا هیچگونه همکاری با این پلتفرم‌های پخش آنلاین فیلم نکنند.

از سوی دیگر از وزارت ارتباطات نیز خواسته شده در دیتاسنترها خدمتی به این پلتفرم‌ها ارائه ندهند. همچنین در نامه‌ای وزارت صمت خواستار لغو نماد اعتماد آنان شده است.

به نظر می‌رسد ساترا و صدا و سیما در نظر دارند هر طور شده مانع فعالیت پلتفرم‌های پخش نمایش آنلاین فیلم شوند. یکی دیگر از بندهای نامه، این پلتفرم‌های نمایش آنلاین فیلم را با شبکه‌های ماهواره‌ای مقایسه کرده است و از اداره کل بازرگانی صدا و سیما خواسته تا با تبلیغ دهندگان به این شرکت‌ها ماننده تبلیغ دهندگان با شبکه‌های ماهواره‌ای برخورد کنند.

همچنین از شورای صدور مجوز تولید (الماس) خواسته شده است تا مجوز جدیدی برای طرح‌های جدید این شرکت‌ها صادر نکنند.

https://pvst.ir/cr1

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو