skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رضا تقی‌پور: در صورت عادی‌ شدن شرایط، نهاد امنیتی می‌تواند رفع فیلتر کند

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۲۹ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

عضو شورای عالی فضای مجازی می‌گوید رفع فیلتر پلتفرم‌های خارجی وابسته به تصمیم نهادهای امنیتی است و به محض اینکه احساس کنند شرایط امنیتی به حالت عادی برگشته است می‌توانند تصمیم بگیرند این اتفاق بیفتد.

به گزارش پیوست، رضا تقی‌پور، نماینده مجلس در شورای عالی فضای مجازی با حضور در برنامه صبحگاهی شبکه دو تلویزیون از احتمال رفع فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ در صورت تصمیم شورای امنیت کشور، این پلتفرم‌های رفع فیلتر خواهند شد.

نماینده تهران در این رابطه توضیح داد: یک زمان، زمان جنگ است خب می‌دانید فعالیت‌های اقتصادی روزمره شکل عادی را ندارد. تصمیم فعلی را شورای امنیت کشور گرفته است ولی تصمیمات راهبردی مشابه اینگونه است که باید شبکه ملی اطلاعات توسعه پیدا کند، [پلتفرم‌های] داخلی توسعه پیدا کنند و شبکه مستقل، امن و فراگیر باشد و همه کاربردها را پاسخ دهد.

او در پاسخ به سوال مجری که چون الزامات کاملا مهیا نیست پس قطعی پلتفرم‌های خارجی نباید همیشگی باشد گفت: این وابسته به تصمیم‌ نهادهای امنیتی است و به محض اینکه احساس کنند شرایط امنیتی به حالت عادی برگشته است می‌توانند تصمیم بگیرند این اتفاق بیفتد.

با گذشت سه ماه از فیلتر شدن اینستاگرام و واتس‌اپ، کسب‌وکارهای زیادی در انتظار بازگشت شرایط عادی و رفع مسدودیت این دو پلتفرم پرکاربر هستند. طبق آمارهای اعلامی مرکز ملی فضای مجازی، تعداد این کسب‌وکارها در اینستاگرام به ۴۱۵ هزار عدد رسیده است.

https://pvst.ir/dqc
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو