skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

«سامانه خرید از کتابفروشی» آغاز به کار می‌کند

فاطمه نظر محمدی عضو تحریریه

۲۴ آبان ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

سامانه خرید کتاب از کتابفروشی

«سامانه خرید از کتابفروشی» که وعده داده شده بود ۴۰ میلیارد تومان خرید را به سمت کتابفروشی‌ها ارجاع خواهد داد، از پنج‌شنبه آغاز به‌کار می‌کند.

به گزارش پیوست، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این سامانه را در ماه‌های اخیر با هدف گسترش واقعی ویترین کتابفروشی‌ها و تقویت نقش کتابفروشی‌ها به‌عنوان آخرین حلقه از زنجیره تولید و توزیع کتاب راه‌اندازی کرده است.

«سامانه خرید از کتابفروشی» در روز پنج‌شنبه (۲۶ آبان ۱۴۰۱) همزمان با روزی که در هفته کتاب با عنوان «ناشران، کتابفروشان و ارکان صنعت نشر» نام‌گذاری شده، با حضور مسئولان فرهنگی کشور و کتابفروشان در مجتمع فرهنگی بنفشه (به نشانی تهران، غرب به شرق کنار گذر پل کریم‌خان زند، بعد از خیابان ماهشهر، پلاک ۱۱۶) رونمایی می‌شود و آغاز به‌کار می‌کند.

براساس اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این سامانه به هر کُد ملی که سیم‌کارت تلفن همراه به نام آن ثبت شده باشد، مبلغ یک ‌میلیون ریال یارانه کتاب تعلق می‌گیرد. این مبلغ به معنی ۲۵ درصد تخفیف خرید تا سقف ۴۰۰ هزار تومان است. به‌عبارت دیگر هر خریدار برای ۴۰۰ هزار تومان خرید کتاب، تنها مبلغ ۳۰۰ هزار تومان پرداخت می‌کند. خرید بیشتر از ۴۰۰ هزار تومان در سامانه نیز بدون یارانه فراهم است.

خریداران برای هر بسته پستی از هر نقطه کشور صرفا هشت هزار تومان هزینه پرداخت می‌کنند و مابقی تعرفه پستی که بیش از ۵۰ درصد می‌شود نیز به‌عنوان یارانه ویژه درنظر گرفته شده که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران پرداخت می‌شود.

پیش از این، علی رمضانی، رئیس خانه کتاب و ادبیات ایران، در نشست خبری هفته کتاب گفته بود: ۴۰ میلیارد تومان خرید از طریق این سامانه به سمت کتابفروشی‌ها ارجاع داده خواهد شد. این سامانه پس از راه‌اندازی به‌طور دائمی فعالیت می‌کند. درحالی که ما در بسیاری از شهرها کتابفروشی نداریم، همۀ مردم می‌توانند با این سامانه از یارانۀ عادلانه استفاده کنند. این مجموعه قابلیت آن را دارد که مجموعه‌های دیگر بانکی و پولی و مالی با آن همکاری کنند و می‌شود سایر اعتبارات کشور و وزارت فرهنگ را به این سمت معطوف کرد. او همچنین اشاره کرده بود: یکی از چالش‌های کتابفروشی‌ها روزآمد نبودن آن‌هاست. تلاش می‌شود با تسهیلاتی که در این نرم‌افزار وجود دارد، به سمت روزآمد شدن حرکت کنند

https://pvst.ir/diy

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو