skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هشدار افتا درباره بدافزار سرقت اطلاعات Amadey

۲۹ مرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بدافزار Amadey

نوعی بدافزار سرقت اطلاعات به نام Amadey با استفاده از Backdoor دیگری به نام SmokeLoader در حال گسترش است.

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتا، چنانچه کاربران فریب‌ بخورند و SmokeLoader را به‌ عنوان یک کرک نرم‌افزاری نصب کنند، به راحتی راه را برای استقرار بدافزار Amadey در سیستم‌های خود هموار کرده‌اند.

بدافزار Amadey به قابلیت‌هایی مثل گرفتن عکس از صفحه‌نمایش، ابرداده‌های سیستم، اطلاعات درباره آنتی‌ویروس‌های سیستم، نصب بدافزارهای اضافی روی دستگاه آلوده و استخراج Credentialهای سیستم، مجهز شده و بدون فوت وقت، اطلاعات را به سرقت می‌برد.

از آنجا که متداول‌ترین شیوه حمله برای آلوده کردن دستگاه‌های کاربران، کمپین‌های هرزنامه مخرب است، تروجان SmokeLoader بیشتر با فایل‌های مایکروسافت آفیس، به دستگاه‌های قربانیان نفوذ می‌کند و این بدافزار سعی می‌کند ماهیت مخرب خود را پنهان کند.

مهاجمان از مهندسی اجتماعی برای فریب قربانیان احتمالی و راضی شدن به دانلود فایل پیوست و فعال کردن ماکروها استفاده می‌کنند و هنگامی که کاربر، فایل مخرب را دانلود و اجرا کند، بدافزار نیز اجرا می‌شود.

با این‌ حال، هدف اصلی بدافزار Amadey استقرار افزونه‌های اضافی و تروجان‌های دسترسی از راه دور، مانند Remcos RAT و RedLine Stealer، است که به عامل تهدید اجازه می‌دهد مجموعه‌ای از فعالیت‌های پس از بهره‌برداری را انجام دهد.

کارشناسان امنیتی مرکز مدیریت راهبردی افتا می‌گویند: برای جلوگیری از آلوده شدن احتمالی به بدافزار Amadey لازم است کاربران دستگاه‌های خود را به آخرین نسخه‌های سیستم‌عامل و مرورگر وب ارتقا دهند تا احتمال آلوده شدن را به حداقل برسانند.

مرکز مدیریت راهبردی افتا از راهبران امنیتی سازمان‌ها و دستگاه‌های دارای زیرساخت حیاتی خواسته است نرم‌افزارهای کرک‌شده را در سیستم‌های سازمانی، به هیچ وجه نصب نکنند.

راهبران امنیتی، مدیران و متخصصان IT سازمان‌های دارای زیرساخت حیاتی می‌توانند اطلاعات فنی و تخصصی درباره چگونگی نفوذ و فعالیت بدافزار Amadey را از پایگاه اینترنتی مرکز مدیرت راهبردی افتا دریافت کنند.

https://pvst.ir/czg

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو