skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

زارع‌پور: شرکت مخابرات خسارت مشترکان خود و ایرانسل را جبران کند

علی مومنی علی مومنی تحریریه

۱۲ مرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۳ مرداد ۱۴۰۱

وزیر ارتباطات: به خاطر مسائل امنیتی ممکن است محدودیت‌هایی در اینترنت اعمال شود + به‌روزرسانی ©عکس از ایرنا

وزیر ارتباطات علت اختلال اخیر اینترنت را رعایت نکردن اصول حرفه‌ای و پدافند غیرعامل از سوی اپراتورها دانست و اعلام کرد مخابرات باید ضرر مشترکان را جبران کند. دبیر شورای عالی فضای مجازی نیز از وزارت ارتباطات خواست عاملان این حادثه را به قوه قضائیه معرفی کند.

به گزارش پیوست، پس از اختلال گسترده دو روز پیش که باعث کاهش ۲۱ درصدی سطح دسترسی به اینترنت در کشور شد، شرکت مخابرات اعلام کرد آتش‌سوزی یکی از حوضچه‌هایش در تهران باعث این اختلال شده است.

امروز عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رعایت نشدن اصول ایمنی از سوی اپراتورها را عامل این آتش‌سوزی دانست و اعلام کرد شرکت مخابرات باید خسارات مشترکان خود و ایرانسل را جبران کند.

زارع‌پور: رگولاتوری پیگیر جبران خسارت مشترکان است

وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در این باره توضیح داد: در یک هفته اخیر دو حادثه رخ داد. روز شنبه در مشهد بر اثر قصور یکی از پیمانکاران شرکت مخابرات یکسری از فیبرهای نوری مرکز قطع شده بود و چهار پنج ساعت ارتباطات چند استان از جمله خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان رضوی و کرمان دچار اختلال شده بود که رفع شد و دستور برخورد با مقصران احتمالی نیز داده شد.

زارع‌پور در مورد اختلال اخیر نیز گفت: روز دوشنبه نیز یکی از حوضچه‌های شرکت مخابرات در خیابان کارگر تهران دچار آتش‌سوزی شده بود و باعث قطع ارتباط چهار پنج‌ساعته مشترکان ایرانسل و همچنین قطع ارتباط مشترکان شرکت مخابرات به مدت یک روز و خرده‌ای شده بود. جلسه‌ای در خصوص بررسی این دو حادثه برگزار شد و عامل اصلی این دو حادثه رعایت نکردن اصول حرفه‌ای و اصول پدافند غیرعامل از سوی اپراتورها بود.

او ادامه داد: مسئول پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات را مامور کردیم که طی مدت دو هفته تمام مراکز مخابراتی، حوضچه‌ها و ابنیه متعلق به اپراتورهای اصلی را بررسی کند و اگر موارد مشابهی وجود دارد، به سرعت برطرف شود تا در آینده شاهد این حوادث نباشیم.

وزیر ICT همچنین بر لزوم جبران خسارت مشترکان تاکید کرد و گفت: شرکت مخابرات باید ضرر و زیان مشترکان خود و ایرانسل را جبران کند و سازمان تنظیم مقررات نیز پیگیر این مساله است.

فیروزآبادی: وزارت ارتباطات خاطی‌ها را معرفی کند

از سویی دیگر، ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، نیز تخطی پیمکاران از دستورالعمل‌های ایمنی را علت بروز این حادثه دانست.

او پس از جلسه دیروز شورای عالی فضای مجازی که به ریاست رئیس‌جمهور برگزار شد، به خبرنگار صداوسیما گفت: در جلسه امروز شورای عالی فضای مجازی، وزارت ارتباطات مکلف شد عوامل بروز حادثه را شناسایی و به قوه قضائیه معرفی کند.

https://pvst.ir/cwc
علی مومنی
علی مومنیتحریریه

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو