skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

همزمان با روز جهانی www رخ داد: اختلال گسترده در اینترنت ایران + به‌روزرسانی

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۱۰ مرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

آیا اینترنت به سمت ملی شدن پیش می‌رود؟

کاربران از ظهر امروز (۱۰ مرداد) وجود اختلال شدید در اینترنت ایران را گزارش می‌کنند. سایت نت‌بلاکس نیز اعلام کرده است ۲۱ درصد اینترنت کشور قطع شده و همچنین سرورهای ابرآروان نشان از قطعی و اختلال شدید دارند. امروز، اول آگوست، روز جهانی WWW (World Wide Web) است.

به گزارش پیوست، در ادامه روند اختلال در اینترنت کشور، امروز کاربران با مشکل جدی در اتصال به اینترنت روبه‌رو شده‌اند. در همین حال رادار نت‌بلاکس، کاهش ۲۱ درصدی سطح دسترسی و اختلال در اینترنت ثابت و همراه و گیت‌وی شرکت ارتباطات زیرساخت را نشان می‌دهد.

 

همچنین برخی از کاربران مخابرات، ها‌ی‌وب، شاتل، رایتل، مبین‌نت و برخی دیگر از اپراتورها از کندی شدید اینترنت خود خبر داده‌اند.

خبرگزاری رسمی دولت، ایرنا، نیز خبر داده شبکه تلفن همراه برای بعضی کاربران در برخی مناطق تهران از دسترس خارج شده و به رغم نمایش آنتن، امکان برقراری تماس وجود ندارد.

رادار ابرآروان نیز نشان می‌دهد اینترنت اپراتورهای مختلف با اختلال روبه‌رو شده است.

به‌روزرسانی

شرکت مخابرات ایران در اطلاعیه‌ای رسمی اعلام کرد دلیل اختلال امروز اینترنت، وقوع «آتش‌سوزی در یکی از حوضچه‌های ارتباطی منطقه ۸ مخابرات تهران» است. گفته می‌شود این حوضچه در خیابان جلال آل‌احمد قرار دارد. شرکت مخابرات اعلام کرد «کارشناسان مخابراتی مشغول فعالیت به منظور رفع سریع این اختلالات هستند.»

۳ مرداد نیز قطع برق در ساختمان LCT شرکت زیرساخت، اینترنت کشور را دچار اختلال کرد.

https://pvst.ir/cvu
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو