skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نمای ۳۶۰ درجه خیابان‌ها به نقشه و مسیریاب نشان اضافه شد

۱۱ مرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

نشان ۳۶۰

نقشه و مسیریاب نشان با رونمایی از قابلیت جدید «نشان ۳۶۰» اکنون به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا نمای ۳۶۰ درجه خیابان‌های ۱۴ شهر ایران را مشاهده کنند. این نخستین بار است که یک اپلیکیشن مسیریاب ایرانی، ویژگی نمای خیابان را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

به گزارش روابط‌عمومی نقشه و مسیریاب نشان، این اپلیکیشن در نسخه ۱۱.۰، از ویژگی «نشان ۳۶۰» رونمایی کرده است. با استفاده از این ویژگی، به سادگی می‌توانید ​​منظره‌ای از مقصد خود را قبل از حرکت ببینید، اطراف آن را بررسی کنید یا حتی دنبال یک مکان خاص که در نقشه ثبت نشده است بگردید. این ویژگی حتی در برنامه‌ریزی سفر به شهری دیگر نیز این امکان را به شما می‌دهد تا مکان‌های مورد نظر خود را قبل از مراجعه ببینید و آنها را انتخاب کنید. حتی ممکن است صرفاً نام مکان، منطقه یا جاده‌ای زیبا را شنیده باشید؛ اکنون این دسترسی برای کاربران نشان وجود دارد تا سری به جاده‌ «اسالم به خلخال»، میدان «نقش جهان» اصفهان یا حتی مناطق طبیعی قشم بزنند.

به گفته روابط‌عمومی مسیریاب نشان، این سرویس اکنون در خیابان‌های اصلی ۱۴ کلانشهر و شهر‌ بزرگ ایران از جمله تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، کرج، اهواز، قشم، ارومیه، قزوین، اردبیل، تبریز، رشت، یاسوج و شهرکرد فعال شده و به مرور سایر شهرها و معابر نیز به آن اضافه می‌شوند.

با فعال‌سازی لایه نشان ۳۶۰، می‌توان مناطق تصویربرداری‌شده را در نقشه مشاهده کرد که این نواحی به مرور گسترده‌تر خواهد شد و تصاویر بیشتری در اختیار کاربران نشان قرار خواهد گرفت.

«جواد عامل»، مدیر نقشه و مسیریاب نشان، در همین باره اعلام کرد برای پیاده‌سازی این قابلیت در ۱۴ شهر، بیش از دو هزار و ۷۰۰ ساعت معادل ۳۸۶ روز کاری، رانندگی و تصویربرداری انجام شده که طی این ساعات بیش از ۲۰ هزار کیلومتر از معابر اصلی و کوچه‌های ایران تصویربرداری شده است.

مدیرعامل نشان همچنین درباره چالش‌های فنی و پیچیدگی ارائه این ویژگی گفت: «ویژگی نشان ۳۶۰، با یک سال تاخیر در دسترس کاربران نشان قرار گرفت. ​​در این پروژه باید حجم بزرگی از تصاویر خام را طی چند مرحله پردازش می‌کردیم. در ابتدا این مراحل روشن و ساده به نظر می‌رسید اما در میانه‌ راه برخی پیچیدگی‌های پیش‌بینی‌نشده ایجاد شد که در چند مورد ناچار از بازبینی کل فرایند و پردازش مجدد تصاویر شدیم. با این حال تیم فنی نشان موفق شد این ویژگی را با همه چالش‌هایی که داشت برای اولین بار در ایران به محصولی عملیاتی تبدیل کند. همچنین در تمام تصاویری که اکنون روی ویژگی نمای ۳۶۰ درجه نشان قرار گرفته‌اند، حریم خصوصی کاملاً رعایت شده است. به این معنا که پلاک خودروها و چهره افراد به طور کامل محو شده‌اند.»

عامل همچنین گفت نقشه و مسیریاب نشان سعی خواهد کرد به زودی در داخل و خارج از کشور پوشش بیشتری از مناطق عکس‌برداری‌شده را فراهم کند. او در همین زمینه توضیح داد: «این سرویس در آینده می‌تواند به صورت بالقوه ابزاری باشد که در برخی اوقات به وسیله آن بتوانیم کاربر را به شکل بهتری در مسیریابی همراهی کنیم و نوعی واقعیت تقویت‌شده‌ را در اختیارش قرار دهیم.»

این قابلیت هم‌اکنون در نسخه جدید نشان فعال شده و کاربران می‌توانند با فعال کردن لایه «نشان ۳۶۰»، مناطق عکس‌برداری‌شده را مشاهده کنند و با انتخاب یک نقطه و زدن روی عکس تصویر °۳۶۰ آن را ببینند.

https://pvst.ir/cw4

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو