skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیر مارکتینگ ازکی:‌ نگهداری دو برند ازکی و بیمیتو سخت و پرهزینه بود

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۳۱ تیر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴ آذر ۱۴۰۱

بیستمین رویداد dmway

مدیر مارکتینگ ازکی بر این باور است که پس از هم‌مسیر شدن دو برند ازکی و بیمیتو، نگه‌ داشتن یکی از این نام‌ها یک ضرورت بود؛ چراکه نگهداری هر دو برند کاری سخت و پرهزینه بود و بهتر بود این تصمیم زودتر گرفته می‌شد.

به گزارش پیوست، شهاب شیرین، مدیرمارکتینگ پلتفرم ازکی، در پنل پرسش‌وپاسخ بیستمین همایش DMWAY در رابطه با ادغام دو برند ازکی و بیمیتو گفت: «ما تا تابستان ۱۴۰۰ هنوز در فضای بیمیتو فعالیت می‌کردیم و در نقطه‌ای به این نتیجه رسیدیم که نگهداری دو برند کاری بسیار پرهزینه و سخت است. خصوصاً که در آن مقطع هر دو برند تفاوت چندانی با هم نداشتند.»

او ادامه داد: «ما به این نتیجه رسیده بودیم که باید یکی را نگه داریم وگرنه به لحاظ عملیاتی، هزینه نگهداری و برند دچار مشکل خواهیم شد. تبلیغات تلویزیونی همزمان با این تصمیمات سختی از این جنس شد که چشم‌انداز ما چیست. دوست داریم فروشنده بیمه باشیم یا خدمات دیگری را هم اضافه کنیم. در آنجا بود که ابرمقایسه‌گر شدن دوباره مطرح شد و به تصمیم‌گیری نهایی رسیدیم.»

او در پاسخ به پارسا کاکویی مبنی‌ بر اینکه اگر به عقب برگردید باز هم همین تصمیم را خواهید گرفت گفت: «زودتر این تصمیم را می‌گیریم. ما بعد از ادغام یک سال و نیم دو برند را به طور همزمان داشتیم و حتی تصمیم درست‌تر این بود که در همان اول یکی را متوقف کنیم. اما واقعاً این اقدامات سخت است و این‌قدر سریع نمی‌توان درباره آن تصمیم‌گیری کرد؛ اما اگر می‌دانستیم که قرار است به این سمت برویم، اگر در همان ابتدا این اقدام انجام می‌شد، تصمیم بهتری بود.»

در ادامه امین توکلی، بنیان‌گذار مجموعه قرمز استوک که در این رویداد ارائه‌ای از تغییر آرکی‌تایپ این مجموعه از خردمند به جوکر داده بود، در رابطه با داشتن یک استراتژیست محتوا در هنگام چنین تغییراتی گفت:‌ «داشتن یک استراتژیست برند می‌توانست هم تاثیر مثبتی داشته باشد هم تاثیر منفی. مدیرعامل به عنوان کسی‌ که از بالا کسب‌وکار را می‌بیند، کل آن را می‌بیند اما استراتژیست ممکن است فقط بخش محتوایی را ببیند و اینکه استراتژیست محتوا دید خوب و جامعی داشته باشد اهمیت زیادی دارد.»

شهاب شیرین در ادامه گفت:‌ «به طور معمول ما در پی یک چالش وارد فرایند ایجاد یک تغییر می‌شویم و اگر نیازی به تغییر وجود ندارد به سمت آن نخواهیم رفت. چالشی که ما در آن مقطع با آن مواجه بودیم، در رابطه با نگهداری دو برند و چشم‌انداز بود و ما را به سمتی برد که تغییرمان در لایه استراتژیک باشد و نیازی به تغییر هویت برند نبود.»

او ادامه داد: «اتفاقی که افتاد این بود که هویت از بیمیتو آمد و اسم از ازکی؛ یعنی مجموعه فعلی ما هویت، رنگ، کاراکتر و لحن را از بیمیتو دارد؛ چراکه فضای ازکی رسمی و سازمانی بود و ما به این نتیجه رسیدیم که هویت بیمیتو برای مخاطب جذاب‌تر است و ما آن را حفظ کردیم.»

شهاب شیرین درباره چگونگی سنجیدن آگاهی از برند ازکی پیش و پس از این کمپین گفت: «برای ما سنجیدن آگاهی از برند روش‌های مختلفی شامل پرسشنامه و ایجاد fucus group را اجرایی کردیم. جدا از این، ما به صورت ماهانه نیز آگاهی از برند را در ازکی ارزیابی و پایش می‌کنیم.»

در این رویداد، فرشته پژوتن، مدیرمارکتینگ موتن‌رو، کمپین شکل یادت نره موتن رو را مورد بررسی قرار داد.  شهاب شیرین، مدیر مارکتینگ ازکی، ارائه‌ای از تحول این برند از فروش بیمه تا ابرمقایسه‌گری انجام داد و مسیر ازکی از ابتدای فعالیت تا ادغام و یکی شدن دو برند بیمیتو و ازکی را شرح داد. در پایان نیز امین توکلی، بنیان‌گذار قرمز استوک، توضیحاتی درباره تغییر آرکی‌تایپ این برند ارائه کرد.

https://pvst.ir/cse
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو