skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ارتباط آنلاین سامانه‌های سازمان امور مالیاتی کشور و سامانه جام

عاطفه چوپان نویسنده میهمان

۱۴ تیر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۶ تیر ۱۴۰۱

اتصال سامانه سازمان امور مالیاتی و سامانه جامع صورت‌های مالی جامعه حسابداران رسمی (سامانه جام) برقرار شد.

به گزارش پیوست، در صورتی که اطلاعات مؤدیان در سامانه جام وجود داشته باشد، اطلاعات به صورت سیستمی در جداول اظهارنامه مالیاتی بارگذاری می‌شود و نیازی به ورود مجدد این اطلاعات نیست.

طبق اطلاعیه سازمان امور مالیات، به منظور تسهیل و تسریع در فرایند تسلیم اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی، ارتباط آنلاین سامانه‌های سازمان امور مالیاتی کشور و سامانه جام برقرار شده است.

حسابرسان موظف‌اند صورت‌های مالی تمام شرکت‌هایی را که طبق ماده ۲۷۲ قانون مالیات‌های مستقیم حسابرسی می‌کنند روی سامانه جام بارگذاری کنند. تاکنون امکان دسترسی به اطلاعات سامانه جام در اختیار بانک‌ها و ذی‌حسابی‌ها بود، حال این اتصال میان سازمان امور مالیاتی و این سامانه نیز برقرار شده است.

از این پس مؤدیان حقوقی که اطلاعات‌شان روی سامانه جام بارگذاری شده‌ است می‌توانند صرفاً با انتخاب گزینه «تایید» نسبت به ارسال اظهارنامه مالیاتی و دریافت کد رهگیری اقدام کنند. در غیر این صورت، امکان به‌روزرسانی اطلاعات و ارسال آن به سازمان امور مالیاتی کشور برای مؤدیان مزبور فراهم شده است.

بر اساس اطلاعیه جدید، چنانچه اطلاعات در سامانه جام بارگذاری شده باشد، بخشی از آن اطلاعات هنگام ثبت اظهارنامه مالیاتی قابل بازخوانی است.

https://pvst.ir/cp9
عاطفه چوپاننویسنده میهمان

  خبرنگاری را از سال ۱۳۹۱ و با سرویس اقتصادی ایسنا «خراسان رضوی» شروع کردم. پنج سال بعد و با اتمام دوره دانشجویی همکاری با مجموعه‌های مختلفی از جمله دنیای اقتصاد، روزنامه خراسان و شرکت خدمات روابط عمومی رادکان را تجربه کردم. یک سال مدیر رسانه شورای شهر مشهد بودم و از رسانه یک قدم عقب کشیدم و با فعالیت در روزنامه شهرآرا دوباره به خانه برگشتم. سه سال بعد و پس از مهاجرت به تهران به تجارت‌نیوز رفتم و بعد به نوشتن پرونده‌های اجتماعی در هفته‌نامه تجارت‌فردا مشغول شدم و حالا با افتخار عضوی از خانواده پیوستم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو