skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

منع دیوان عدالت اداری از رسیدگی به شکایت‌ها علیه شورای عالی فضای مجازی

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۲۹ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۱ دقیقه

مجلس شورای اسلامی، طرح جهش تولید دانش بنیان

مجلس رسیدگی به مصوبات شورای عالی فضای مجازی را از صلاحیت دیوان عالی عدالت اداری خارج کرد.

به گزارش پیوست، امروز (۲۹ خرداد ۱۴۰۱) نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان اصلاح قانون «تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری» تصمیم گرفتند، دیوان عدالت از رسیدگی به «شـکایات، تظلّمات و اعتراضات» علیه شورای عالی فضای مجازی منع شود.

ماده ۱۲ قانون «تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری» مقرر کرده است هیات عمومی دیوان عدالت اداری کشور حق دارد به شکایت‌ اشخاص حقیقی و حقوقی در مورد تخلف از آیین‌نامه‌ها و مقررات دولتی، شهرداری‌ها و موسسات عمومی غیردولتی رسیدگی کند.

در تبصره این ماده چند مورد از جمله «تصمیمات رئیس قوه قضائیه و مصوبات و تصمیمات شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجلس خبرگان و شورای عالی امنیت ملی» از شمول این حکم خارج شده‌اند و در صورت تایید شورای نگهبان، شورای عالی فضای مجازی نیز به این موارد اضافه می‌شود.

بر اساس تبصره ۲ این ماده که امروز به تصویب رسید: «رسیدگی به مصوبات شورای عالی فضای مجازی در حوزه تحت صلاحیت این نهاد، از شمول حکم این ماده خارج است.»

https://pvst.ir/ckd
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو