skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

حدود ۱۵۰ شرکت در سه‌ماهه ابتدای سال ۱۴۰۱ دانش‌بنیان شده‌اند

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۱۷ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۸ خرداد ۱۴۰۱

بازدید سورنا ستاری از داتین

معاون‌ علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری اعلام کرد سال گذشته تقریباً هزار شرکت و در سه‌ماهه ابتدای سال حدود ۱۵۰ شرکت به تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان اضافه شده است، او بر این باور است که وام راه‌حل مناسبی برای شرکت‌های دانش‌بنیان نیست مگر اینکه این شرکت‌ها به بلوغ نسبی رسیده باشند.

به گزارش پیوست، سورنا ستاری، معاون علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، در جریان بازدید خود از داتین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چقدر موضوع افزایش بی‌رویه شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند تبدیل به یک نگرانی جدی شود گفت: آمارها در این حوزه مشخص است. فکر نمی‌کنم طی سال گذشته بیشتر از هزار شرکت دانش‌بنیان اضافه شده باشند و در سه‌ماهه اول امسال نیز بیشتر از ۱۵۰ عدد نبودند.

به گفته او، استانداردهایی در کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان تعیین می‌شود و ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان‌ جدید بر اساس این استانداردها جلو خواهد رفت.

ستاری در پاسخ به سوال پیوست مبنی بر اینکه آیا ارائه تسهیلات و وام‌ها برای افزایش بنگاه‌های اقتصادی دانش‌بنیان باعث رانت‌جویی و کنار رفتن شرکت‌های نوآور واقعی نخواهد شد گفت: وام راه‌حل مناسبی برای شرکت‌ها نیست مگر اینکه آنها به بلوغ رسیده باشند تا بتوانند از وام‌های بانکی استفاده کنند. ضمن اینکه اعداد وام‌ها هم اعداد عجیب‌وغریبی نیست.

او با اشاره به ارزیابی مفصل این شرکت‌ها در بانک‌ها و صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: نتیجه این ارزیابی‌ها این بود که نرخ نکول وام‌ها در صندوق نوآوری و شکوفایی بسیار پایین و کمتر از یک درصد است، چراکه این شرکت‌ها دارای سابقه‌اند و افرادی هستند که به دنبال این رانت‌جویی‌ها نیستند و به نظر من اگر کشور بخواهد حوزه‌ای را در حوزه وام و تسهیلات حمایت کند، این حوزه است.

معاون علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری در رابطه با برنامه دولت برای رساندن سهم اقتصاد دیجیتالی به ۱۰ درصد GDP کل کشور گفت:‌ در حال حاضر کارگروه اقتصاد دیجیتالی در دولت فعالیت دارد و زیر نظر وزیر ارتباطات برای این کار مجوز گرفته است و مصوبات خوبی در حال اجراست. اما این اقدامات به یک فرهنگ عمومی چه در بخش خصوصی و چه در دولت نیازمند است. مصوبات دولت به هر حال اجباری برای دستگاه‌هاست اما برای اجرایی‌سازی آن همه در تلاشیم تا فرهنگ عمومی پیاده‌سازی شود.

https://pvst.ir/ci3
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو