skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

جلوی شکایت صوری از کسب‌وکارهای اینترنتی با استعلام تراکنش پرداخت گرفته می‌شود

۸ اسفند ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

خرید اینترنتی ©تصویر از اقتصاد آنلاین

ثبت شکایت در سامانه هوشمند رسیدگی به شکایت نماد اعتماد الکترونیکی منوط به استعلام اطلاعات تراکنش پرداخت از بانک مرکزی خواهد شد؛ در این صورت جلوی ثبت شکایت‌های صوری از کسب‌وکارهای اینترنتی گرفته خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، در سامانه جدید به منظور جلوگیری از ثبت شکایات صوری و بی‌اساس از کسب‌وکارهای اینترنتی که موجب تحمیل هزینه و زحمت اضافه برای آنها شده بود، ثبت شکایت صرفاً بر مبنای اطلاعات تراکنش پرداخت، استعلام آن از بانک مرکزی و تطبیق اطلاعات امکان‌‌پذیر خواهد بود.

طبق پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته هنگام ثبت شکایت در سامانه جدید، ورود اقلام اطلاعاتی تراکنش پرداخت مانند تاریخ، مبلغ، شماره ترمینال، شماره مرجع تراکنش و غیره از سوی مصرف ‌کننده الزامی است. از همین رو خریداران و مشتریان کسب‌وکارهای اینترنتی باید اطلاعات تراکنش پرداخت اعم از درگاه پرداخت اینترنتی یا کارتخوان را ذخیره کنند و نزد خود نگه دارند.

یکی از کارکردهای مهم نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد)، امکان پیگیری خرید از کسب‌وکارهای اینترنتی از طریق ثبت شکایت در صورت بروز مشکلات احتمالی بعدی است که مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در اجرای ماموریت‌‌های ذاتی و قانونی خود در زمینه حمایت از مصرف‌‌کنندگان در فضای تجارت الکترونیکی، بدین منظور از سال‌‌ها قبل نسبت به ایجاد بخش شکایت در سامانه اینماد اقدام کرده است.

به منظور ارتقای عملکرد و بهبود کیفیت ارائه خدمات به کسب‌‌وکارهای اینترنتی و عموم مردم، بازنویسی سامانه اینماد در دستور کار مرکز تتا قرار دارد و در آینده نزدیک، بخش شکایات سامانه اینماد تحت عنوان سامانه هوشمند رسیدگی به شکایات کسب‌وکارهای اینترنتی راه‌اندازی خواهد شد.

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از مشتریان کسب‌وکارهای اینترنتی خواسته است هنگام خرید از کسب‌وکارهای اینترنتی اطلاعات ترکنش پرداخت را به صورت دقیق ذخیره کنند و نزد خود نگه دارند تا در صورت بروز مشکل، ثبت شکایت امکان‌پذیر باشد.

https://pvst.ir/bxy

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو