skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بایننس به دنبال مجوز کریپتو در بحرین

۶ دی ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بایننس مجوز می‌گیرد

با دریافت تاییدیه اصولی بانک مرکزی بحرین (CBB) به منظور فعالیت در این کشور، تلاش‌های بایننس (صرافی رمزارز آنلاین) برای قانون‌مندی کامل احتمالاً به ثمر می‌نشیند.

به گزارش پیوست، به نقل از دیکریپت، بایننس سه‌شنبه ۲۷ دسامبر طی بیانیه‌ای اعلام کرد، بانک مرکزی بحرین «اولین رگولاتور منطقه خاورمیانه و آفریقای شمالی (MENA) است که تاییدیه اصولی را به یک موسسه مستقل بایننس اعطا می‌کند».

با وجود صدور «تاییدیه اصولی» بانک مرکزی بحرین صرافی بایننس هنوز باید فرایند کامل درخواست را پشت سر بگذارد.

عبدالله حاجی، مسئول اعطای مجوز CBB،‌ در مصاحبه با بلومبرگ گفت، زمانی که بایننس تمام پیش‌نیازها را تکمیل کند، اعطای مجوز دیگر «جنبه تشریفاتی» خواهد داشت.

به گفته حاجی، امپراتوری بحرین «بهترین مکان» برای استقرار دفتر مرکزی بایننس در منطقه MENA است.

چانگ‌پنگ ژائو، بنیان‌گذار و مدیرعامل بایننس، می‌گوید: «شناخت و تاییدیه رگولاتوری‌های ملی از جمله بانک مرکزی بحرین، برای اعتمادسازی در کریپتو و بلاک‌چین و افزایش پذیرش عمومی ضرورت دارد.»

ولین صرافی دارای مجوز برای خدمات دارایی‌های دیجیتالی در این کشور، صرافی رمزارزی ریان فایننشال (Rain Financial) بود که با پشتوانه صرافی BitMEX و چند سرمایه‌گذار دیگر، در ۲۰۱۹  تاییدیه CBB را دریافت کرد.

این بیانیه در حالی منتشر شد که بایننس از ساختار نامتمرکز شرکتی فاصله گرفته و توجه خود را بر فعالیت متمرکز در حوزه‌‌های قضایی معطوف کرده است.

با توجه به بیانیه ۲۷ دسامبر ۲۰۲۱ و توافق دیگری که به تازگی در دوبی حاصل شد، منطقه خلیج فارس به مقصد اصلی بایننس تبدیل شده است.

بایننس هفته گذشته یادداشت تفاهم‌نامه‌ای را با هدف ایجاد یک مرکز صنعتی برای دارایی‌های دیجیتالی با مرکز تجارت جهانی دوبی (DWTCA) منعقد کرد.

بایننس و موانع قانونی

بایننس و موسسات زیرمجموعه آن سال پرمخاطره‌ای را در انگلستان، هلند،‌ ژاپن،‌ ایتالیا و چندین کشور دیگر پشت سر گذاشتند. تمام این کشور‌ها با بیانیه‌ای در مورد فعالیت بدون مجوز این صرافی هشدار دادند.

برخی حوزه‌های قضایی حتی دست‌به‌کارِ  سرکوب فعالیت‌های غیرقانونی بایننس شدند.

در تازه‌ترین اقدام،‌ هیات بررسی جرائم مالی ترکیه (MASAK) به اتهام نقض مقررات ضد پولشویی این کشور بایننس را حدود ۷۵۰ هزار دلار جریمه کرد.

این صرافی اوایل ماه گذشته میلادی (نوامبر)، درخواست مجوز خود در سنگاپور را پس گرفت و اعلام کرد از این پس قصد دارد، فعالیت‌های شهری-کشوری‌اش را روی یک «مرکز نوآوری بلاک‌چین» متمرکز کند.

منبع: Decrypt

 

https://pvst.ir/bjs

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو