skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر ارتباطات خواستار دو برابر شدن ظرفیت شبکه انتقال داخلی شد

میثم قاسمی تحریریه

۲۳ آبان ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حکم انتصاب اعضای جدید هیات مدیره شرکت زیرساخت از آنها خواست در طول دو سال عضویت خود در این سمت، ظرفیت شبکه انتقال داخلی را با اولویت استفاده از تجهیزات بومی، دو برابر کنند.

به گزارش پیوست، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارشنبه هفته گذشته (۱۹ آبان) امیر محمدزاده لاجوردی، محمد جعفرپور و سیدمحمد رضوی‌زاده را به عنوان اعضای جدید هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت منصوب کرد. او در حکم انتصاب این اعضا، از آنها خواسته است علاوه بر وظایفی که در چارچوب اساسنامه برعهده آنها است، موضوعات دیگری را نیز پیگیری کنند که دو برابر شدن ظرفیت شبکه انتقال داخلی یکی از آنان است.

براساس گزارشی که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در خرداد ماه امسال منتشر کرد، ظرفیت شبکه داخلی کشور ۳۱ هزار و ۹۰۳ گیگابیت بر ثانیه است که وزیر ارتباطات خواستار دوبرابر شدن آن تا دو سال آینده است.

در حکم اعضای جدید هیات مدیره زیرساخت، «اجرای پروژه‌های شبکه ملی اطلاعات در حوزه زیرساخت در زمان‌بندی مشخص شده» و «افزایش ظرفیت شبکه ترانزیت کشور و تحقق حداقل ترافیک ترانزیت شده به میزان شش ترابیت بر ثانیه در راستای تبدیل شده کشور به هاب منطقه‌ای ترافیک اینترنت» نیز دیده می‌شود. براساس گزارش رگولاتوری ظرفیت ترانزیت ارتباطات بین‌الملل در خرداد ماه امسال ۴۸۹۴ گیگابیت بر ثانیه بوده است.

علی رغم مشکلاتی که کاربران اینترنت در ماه‌های اخیر بابت افت سرعت و کیفیت شبکه در ساعت‌های پیک داشته‌اند، در حکم وزیر، اشاره‌ای به افزایش ظرفیت پهنای باند بین‌الملل نشده است. در این در حالی است که دست‌اندرکاران اینترنت کشور می‌گویند ظرفیت پهنای باند بین‌الملل ایران به حد اشباع رسیده و نیاز به افزایش دارد.

در حکم انتصاب اعضای جدید هیات مدیره زیرساخت، موضوعات دیگری مانند «شفاف‌سازی فرایندهای مالی، تجاری و اداری شرکت و راه‌اندازی کامل سامانه OSS/BSS»، «توجه به موضوع پدافند غیر عامل و حفظ پایداری و کیفیت ارتباطات در مواقع بحرانی و افزایش پایداری و تاب‌آوری شبکه مادر ارتباطی در مقابل تهدیدات» و «توجه به آموزش‌های تخصصی برای کارکنان و ارتقای تعهد و انگیزه کاری آنان» نیز دیده می‌شود.

https://pvst.ir/b4e
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو